Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sarunu festivāls “Lampa” – jau šonedēļ

Publicitātes foto.

Jau šajā nedēļas nogalē, 1. un 2. jūlijā, Cēsīs iedegsies astotais Sarunu festivāls “Lampa” ar 270 pasākumu uz 33 skatuvēm un 21 kopā skatīšanās vietu visā Latvijā. Festivāls šogad izgaismos sabiedrībai aktuālas tēmas par praktiskiem un filosofiskiem, individuāli un valstiski svarīgiem jautājumiem no gatavības krīzei un izvēlēm vēlēšanās līdz samuraju mācībām un cieņai pret savu organismu.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad “Lampā” būs vēl daudzveidīgāks pasākumu formātu piedāvājums nekā citus gadus: līdz ar diskusijām un tradicionālo politiķu grillēšanu “Politiķu cepienā” “Lampā” izskanēs 13. Saeimas pēdējais zvans, politiķiem iejūtoties dīdžeju lomā, kārtīgu smieklu devu varēs gūt sieviešu “stendapā” par vīriešiem, iekustēties dienai kvīru rīta jogā, doties uz ātrajiem randiņiem ar zaļajiem aktīvistiem, izmēģināt spēkus prāta spēlēs par ilgtspēju, iesaistīties nākotnes profesiju darbnīcā, kā arī kārtīgi izrunāties jaunradītajā “Lampas” Sarunu vietā par izglītību, demokrātiju un citiem jautājumiem.

“Laikā, kad mums blakus, Ukrainā, notiek karš, Sarunu festivāla “Lampa” misija ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Demokrātija, vārda brīvība, dialogs ir vērtības, kas veido mūsu sabiedrības pamatu, un mums tās kopīgiem spēkiem ir jānosargā. Tāpēc aicinām ikvienu tikties un sarunāties!” aicina Sarunu festivāla “Lampa” direktore Ieva Morica.

Liela daļa pasākumu skars jautājumus, kas kļuvuši īpaši aktuāli kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā: drošība, vārda brīvība, kā mazināt resursu patēriņu, kā panākt enerģētisko neatkarību no Krievijas u. c. Tostarp būs iespēja uz notiekošo paskatīties kara reportieru acīm, kuri dalīsies pieredzētajā karos Sīrijā, Azerbaidžānas Kalnu Karabahā un Ukrainā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nemainīgi “Lampā” runās par iekļaujošas sabiedrības veidošanu – no iekļaujošiem bērnudārziem līdz attieksmei pret kaimiņu bijušo ieslodzīto, tāpat par krievvalodīgo jauniešu integrāciju, LGBT un kristietības attiecībām, seksualitāti vecumdienās un seksuālo audzināšanu skolās. Vienmēr lielu apmeklētāju interesi rada arī ar tehnoloģijām un inovācijām saistītās tēmas, kā arī garīgumam un mentālajai veselībai veltīti jautājumi, par ko šogad vairākās skatuvēs notiks diskusijas, darbnīcas un pat meditācijas.

Šogad festivālā atgriežas mini “Lampa” ar daudzveidīgu programmu bērniem, kuri varēs aizrautīgi darboties kosmosa izziņas centrā, vērot teātra izrādes un pat sekot līdzi zaķa tiesas prāvai kopā ar zvērinātiem advokātiem. Tāpat arī jauniešiem šogad “Lampā” būs aizraujoša programma: Jaunajā skatuvē – ar atvērto mikrofonu, filmu vakaru un diskusijām par iekļaušanu, bet “Swedbank” jauniešu “TikTok” studijā “Beelievers”  – ilgtspējas izaicinājumi par ēdienu, modi un zaļmaldināšanu kopā ar influenceriem, kur plecu pie pleca ar sociālo tīklu satura veidotājiem katrs interesents varēs izveidot arī savu video.

Festivāls kā vienmēr būs pieejams bez maksas, gan apmeklējot klātienē, gan skatoties tiešraidē www.festivalslampa.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla mājaslapā un lietotnē ir iespējams izveidot savu programmu, izmantojot rīku “Mana programma”. Tajā iespējams atlasīt pasākumus atbilstoši sev tīkamai kategorijai un vieglā, pārskatāmā veidā izveidot aktuālo pasākumu sarakstu, ko viegli pārskatīt arī telefonā.

“Lampa” spīdēs ne tikai Cēsis, bet arī citviet Latvijā: festivāla sarunas varēs piedzīvot tiešraidē 21 kopā skatīšanās vietā. “Lampas” kopā skatīšanās vietas apmeklējums ir bez maksas – vien jāatrod sev tuvākā vai varbūt arī attālāka vieta. Kopā skatīšanās vietu karti meklējiet šeit.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad “Lampa” piedāvās vairākus pasākumus angliski vai krieviski ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā, un dažiem pasākumiem tiks nodrošināts tulkojums arī zīmju valodā. Tāpat daļa pasākumu tiks transkribēti ar reāllaika teksta transkripcijas rīka Tildes balss palīdzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par to, kā apmeklēt festivālu, vairāk uzziniet šeit, bet informāciju par programmu atradīsiet šeit.

Informāciju sagatavoja: Irīna Kuzņecova, Sarunu festivāls “Lampa”, Fonds atvērtai sabiedrībai “Dots”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.