Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Saieta namā “Lugažu muiža” gaida visu paaudžu apmeklētājus

Lugažu muižas parkā gozējas mīlīgu Lieldienu zaķu ģimene. Tie tapuši ar saieta nama “Lugažu muiža” vadītājas Zanes Mīļās un saimnieka Rinalda Kalniņa rokām. Foto: Inga Karpova

Kopš laika, kad vietējie Valkas pagasta Lugažu ciema iedzīvotā­ji un arī valcēnieši cēla trauksmi par Valkas novada pašvaldības plāniem attiecībā uz šīs ēkas apsaimniekošanas modeļa iespējamo maiņu, ir pagājis jau kāds laiks. Pagaidām nekas neliecina, ka šī izremontētā un skaistā ēka novada iedzīvotā­jiem varētu zust.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saieta nama “Lugažu muiža” vadī­tāja Zane Mīļā un Valkas pagasta pārvaldes vadītāja Ligita Sīmane stāsta, ka viņas turpina strādāt un īstenot jaunas ieceres, lai šai sa­biedriskajai vietai piesaistītu vai­rāk apmeklētāju. Par vienu ieceri pagaidām viņas vēl atturas publis­ki runāt, jo ir jāsaskaņo visas for­malitātes, bet sola aktīvi darbo­ties.

Lai cilvēki, atnākot uz saieta na­mu, justos gaidīti, ir paveiktas da­žas lietas. Z. Mīļā stāsta, ka vietējie iedzīvotāji saieta namā apmeklē pagasta pārvaldnieci vai dodas pie sociālās darbinieces. Ne visiem ir iespēja nokļūt uz bibliotēku Valkā vai Valkas pagasta Sēļos, tāpēc kāpņu telpā ir uzstādīti divi grā­matu plaukti.

“Iespējams, grāmatas nav pašas jaunākās, bet pēc bibliotēkas slēg­šanas mums palika norakstīto grā­matu kaudzes. Nu nevar taču grā­matas izmest mēslainē, tāpēc no­lēmām rast iespēju, lai cilvēki tās var izlasīt,” stāsta saieta nama va­dītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rūpējoties par mazo apmeklē­tāju ērtībām, saieta nama 1. stāvā vienā no telpām ir iekārtota bērnu rotaļistaba. L. Sīmane stāsta, ka līdz šim tā atradās ēkas 2. stāvā, blakus bibliotēkai. Taču pēc tās slēgšanas nolemts šo telpu bēr­niem iekārtot daudz pieejamākā un ērtākā vietā. Pagasta vadītāja novērojusi, ka bērniem te patīk rotaļāties un pavadīt laiku, kamēr vecāki piedalās, piemēram, sveču liešanas meistarklasēs.

“Ziemeļlatvija” interesējās, kāds pasākums notiks jau tuvākajā lai­kā. Z. Mīļā stāsta, ka 27. maijā Lu­gažu muižas parkā notiks vietējo Valkas motociklistu saiets ar vie­siem, jautrām stafetēm un zupas vārīšanu uz ugunskura.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.