Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sagatavoties jaunajam mācību gadam palīdz arī sociālie dienesti

Kancelejas preču piedāvājums tirdzniecības vietās ir ļoti plašā izvēlē, tāpēc vecākiem nereti nākas izšķirties, ko pirkt un ko ne. FOTO: ILZE FEDOTOVA

Augusta otrā puse ir saspringts laiks daudzās ģimenēs, kur notiek gatavošanās jaunajam mācību gadam. Jebkurā ģimenē tas ir arī laiks, kad palielinās tēriņi. Tāpēc ģimenes, kuras atbilst noteiktam statusam, šajā laikā aktīvāk dodas arī uz pašvaldībām, lai saņemtu atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Natālija Dubrovska atgādina, ka, līdzīgi kā citus gadus, trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes, daudzbērnu ģimenes un tās, kas audzina aizbildnībā esošu bērnu, kurās aug skolas vecuma bērni, kas mācās Valkas novada izglītības iestādēs, var vērsties Valkas novada pašvaldības Sociālajā dienestā ar iesniegumu, lai saņemtu 15 eiro atbalstu katram skolēnam, sākot jauno mācību gadu. “Interese ir salīdzinoši liela jau visu augustu. Nāk tie, kas vēlas un kuriem šāda palīdzība ir nepieciešama. Tas pats attiecas arī uz ukraiņu ģimenēm, kas šobrīd ir apmetušās Valkā, bet bērni iestājušies mācīties kādā no izglītības iestādēm mūsu novadā. Ja ģimenes atbilst kādam no manis iepriekš minētajiem statusiem, tad var nākt uz sociālo dienestu pēc pabalsta,” stāsta N. Dubrovska.

Viņa norāda, ka papildus tās trūcīgās un maznodrošinātās mājsaimniecības, kurām ir tiesības saņemt atbalsta komplektus no Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām jeb tā saucamās pārtikas pakas, šī atbalsta ietvaros var saņemt arī individuālo mācību piederumu paku, kurā ir mācību piederumi un mugursoma sākumskolas skolēniem vai mācību piederumi pamatskolas skolēniem. “Patiesībā šīs pakas patiešām ir labas – tur ir dažādas kancelejas preces, sākot no burtnīcām, kladēm, zīmēšanas albumiem līdz pat rakstāmpiederumiem. Tur ir pat skolas somas. Tiesa, ir cilvēki, kas izteikušies, ka skolas soma neatbilst viņu vēlmēm. Tad neko darīt, tādā gadījumā tā būs jāgādā pašiem,” papildina N. Dubrovska.

Nupat kļuvis zināms, ka pirmo klašu skolēniem, kuri 2022./2023. gadā uzsāk mācības Valkas novada vispārizglītojošo skolu pirmajā klasē, Valkas novada pašvaldība dāvina SIA “Jānis Roze” dāvanu karti kancelejas preču iegādei 15 eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas pirmklasnieku vecāki dāvanu karti var saņemt pie skolas sekretāres Raiņa ielā 28A. No 17. augusta – Ausekļa ielā 5.

Ērģemes pamatskolā dāvanu karti var saņemt pie skolas direktores.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.