Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sagādā pārsteigumu Ukrainas kara bēgļu bērniem

www.pexels.com

Šajā svētku laikā, kad daudzi sagādā pārsteigumus savām ģimenēm, svētku sajūta un pārsteigumi ir jāsarūpē arī ukraiņu kara bēgļiem, kas mitinās Valkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības Sociālā dienesta Ukrainas kara bēgļu koordinatore Maira Rjabkova stāsta, ka šonedēļ pie viņas ieradies kāds pensionārs no Valkas. Viņš savu novada pašvaldības dāvināto saldumu paciņu un vēl desmit eiro noziedojis Ukrainas kara bēgļu bērniem.

“Biju tik aizkustināta par šādu rīcību. Saldumu paciņu nogādāšu puisim, kurš ar mammu un vecomammu dzīvo dzīvoklī, mācās attālināti ukraiņu skolā. Šķiet, ka pusaudzis gandrīz nemaz neiziet sabiedrībā. Savukārt par visu naudu nopirkšu mandarīnus mazajiem ukraiņu bērniem, kuri neiet bērnudārzā,” stāsta M. Rjabkova. Viņa skaidro, ka tie ukraiņu bērni, kuri apmeklē bērnudārzu vai mācās skolā līdz 4. klasei, arī ir saņēmuši novada pašvaldības sarūpētās saldumu paciņas. M. Rjabkova atklāj, ka novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis kā Ziemassvētku vecītis devies pie kara bēgļiem, kas kopš marta dzīvo ģimnāzijas bijušajā dienesta viesnīcā.

“Pārsteigumu sagādāju ne tikai par saviem personīgajiem līdzekļiem, bet arī vietējie uzņēmēji atbalstīja šo ieceri. Ukraiņi mani mīļi nosauca nevis par Santa Klausu, bet par Santa Kraukli. Bija gan dāvanas, rotaļlietas, saldumi un mandarīni. Ne santīms tam netika iztērēts no pašvaldības finansējuma,” stāsta V. A. Krauklis. Viņš aicina šajā svētku laikā būt iecietīgiem un sirsnīgiem. Padomāt ne tikai par sevi, bet arī par tiem, kuri ir bijuši spiesti bēgt no savām mājām un nevar atgriezties, jo Ukrainā joprojām turpinās asiņains un nežēlīgs karš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.