Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sadarbībā ir spēks un varēšana

Aizvadītajās brīvdienās Latvijas – Igaunijas robeža 19. Lielā labdarības robežtirgus laikā atgādināja plūstošu cilvēku upi. Foto: Inga Karpova

Daudzi valcēnieši atzīst, ka viņiem maija sākumā notiekošais Lielais labdarības robežtirgus ir gada gaidītākais pasākums. Kā nu ne – šis tirgus ir Valkas un Valgas vasaras sezonas atklāšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās brīvdienās Valkā un Valgā notika jau 19. Lielais labdarības robežtirgus. To, ka dvīņu pilsētu sadarbībā ir spēks, apliecina vairāk nekā 400 tirgotāju, lielais apmeklētāju, kas bija ieradušies
no Latvijas malu malām, kā arī pircēju skaits.

Šogad atzinīgus vārdus un sajūsmu par Valkas un Valgas skolu jaunatnes drosmi, uzņēmību un izdomu izpelnījās Valgas centrālajā laukumā notiekošais Skolēnu gadatirgus. Tiešām jāatzīst, ka jaunieši, izmantojot ne pārāk lielus resursus, spēj radīt interesantas un aizraujošas lietas – gan intelektuālas spēles, gan sadzīvē izmantojamas lakoniska dizaina lietas. Arī sveces, ziepes un traukus.

Vēl viens no pārsteiguma momentiem bija tas, ka šajā robežtirgū visgarākā rinda bija novērojama pie Valkas Rotari kluba telts, kur notika tradicionālā labdarības loterija. Vērtīgāko loterijas biļeti izvilka kārķēniete, Valkas Tautas lietišķās mākslas studijas “Saulīte” vadītāja Inese Pētersone. Veiksminiece savā īpašumā ieguva vietējās mākslinieces Judītes Liepiņas gleznu ar pavasarīgām tulpēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Robežtirgū ik uz soļa var sastapt igauņus nacionālajos tautas tērpos.

“Lepojos, ka tagad man mājās pie sienas būs novadnieces glezna,” “Ziemeļlatvijai” atzīst kārķēniete.

Starp tirgotāju rindām izcēlās ukraiņi, kuri piedāvāja vien savai valstij raksturīgos suvenīrus un daiļamatniecības izstrādājumus.

Aizvadītajā nedēļā vizītē Valkā ieradās delegācija no Novoarhangeļskas pašvaldības. Tās sastāvā bija arī Zinaida Petrenko. Viņa sarunā atzīst, ka ir sajūsmā ne tikai par Valku un Valgu, par latviešu viesmīlību un laipnību, bet arī īpašo robežtirgus gaisotni. Stāstot par Krievijas asiņaino karu pret Ukrainu, Zinaidas acīs parādās asaras. Taču viņa ir pārliecināta, ka ukraiņi nepadosies un par spīti pārdzīvotajam atjaunos savu valsti.

GALERIJA: Divas dienas Valkā un Valgā norisinājās 19. Lielais labdarības robežtirgus  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.