Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Rudens sakopšanas darbos vajag daudz darbaroku

Grupu dzīvokļu mājas Valkā, Tālavas ielā 33, iemītniece Līga Muraško ir viena no septiņiem, kura strādā pagaidu sabiedriskajos darbos Valkas novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļā. Foto: Inga Karpova

“Man patīk grābt lapas. Man tas padodas. Šoruden ir daudz lapu. Tas nekas, ka līņā, jo es priecājos, ka varu strādāt un nopelnīt naudu,” ar prieku stāsta novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbinātā Līga Muraško. Viņa kopā ar vīru dzīvo grupu dzīvokļu mājā Tālavas ielā 33.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā ar Līgu pilsētas teritorijas apsaimniekošanas darbos strādā arī vīrs Artūrs. Abi darba gaitas uzsāka 10. augustā un strādās līdz 8. decembrim.

“Dienā mums jānostrādā sešas stundas. Algas dienā saņemu 250 eiro mēnesī. Abiem ar vīru kopā sanāk nopelnīt 500 eiro. Vēl mums abiem tiek maksāta invaliditātes pensija. Mēs varam izdzīvot un vēl nopirkt nepieciešamās lietas. Vīrs datoram nopirka monitoru, es sev nopirku jaunus rudens zābakus. Iegādājamies arī apģērbu. Pērkam medikamentus, maksājam par elektrību un komunālajiem pakalpojumiem. Nepieciešama arī pārtika,” savus ģimenes tēriņus atklāj L. Muraško.

Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas labiekārtošanas darbu vadītāja – dārzniece Alita Plūksna informē, ka pašlaik pilsētas sakopšanas darbos nodarbināti četri grupu dzīvokļu mājas iedzīvotāji, bet viena strādniece ir pieņemta darbā uz pusslodzi. Viņa uzkopj teritoriju ap Tālavas ielas 5. un 7. daudzdzīvokļu māju un arī Raiņa ielas 16. māju, kā arī uztur kārtību atkritumu šķirošanas laukumā Raiņa ielā. A. Plūksna atzīst, ka šie visi ir cilvēki ar īpašām vajadzībām, bet līdz šim darbā problēmu nav bijis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs sadzīvojam labi. Vispirms visu izstāstām un parādām, kā lapas ir jāsagrābj un jāsaliek lielajos maisos. Ja kāds pats jūt, ka fiziski nav spējīgs izturēt šo smago darbu, to pasaka, un šķiramies kā draugi,” atklāj darbu vadītāja. Viņa slavē vēl vienu pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbināto – romu tautības sievieti, kas apzinīgi un čakli strādā, lai uzturētu kārtībā plašu teritoriju, sākot no Meža kapiem līdz bijušās poliklīnikas ēkai Rūjienas ielā un brīvdabas estrādi. Pēdējā laikā arī novada pašvaldības Sociālais dienests nosūta strādāt tos novada iedzīvotājus, kuriem ir jānostrādā konkrēts stundu skaits mēnesī – no 32 līdz 40 stundām, lai saņemtu pašvaldības piešķirtos sociālās palīdzības pabalstus. Pilsētas sakopšanā nodarbināti arī tie, kuriem tiesa kā sodu piespriedusi darbu sabiedrības labā.

“Pašlaik Probācijas dienests mums nosūtījis darbā divus cilvēkus. Problēmu nav, jo viņi zina, ka varu piezvanīt un nesaskaņu gadījumā nodot informāciju Probācijas dienestam,” brīdina A. Plūksna. Viņa uzskata, ka pagaidām pilsētas rudens darbu veikšanai darbaroku ir pietiekami. Visi šie papildspēki pārsvarā tiek norīkoti tajās teritorijās, kurās ikdienā nestrādā sētnieki. Ir arī dienas, kad daži kā palīgspēks talkā iet sētniekiem, lai ātrāk varētu no rudens lapām atbrīvot pilsētas centru. Sētniekiem talkā dodas arī tehnika.

“Saņēmu telefonzvanus no iedzīvotājiem, kuri redzējuši zālājos traktorus. Viņi domā, ka vēl oktobrī pļaujam zāli un par to būs iedzīvotājiem jāmaksā. Vairākiem raideriem ir savācējkastes, kur arī tiek savāktas lapas,” skaidro A. Plūksna.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.