Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Rotās ieliek gabaliņu no dabas estētisma

Pirms kāda laika jau rakstījām par Purviņu ģimeni Kārķos. Šajā reizē sarunājāmies ar Danu Purviņu par viņas radīto rotu zīmolu “Dabas Rotas”. Viņas darinātajās rotās var saskatīt dažādas dabas veltes – ziedlapiņas, sūnas, koku lapiņas un daudz ko citu, kas atrodams Latvijas mežos, pļavās un dārzos. Viņa tic, ka atgriešanās pie dabas ir atgriešanās pie sevis. “Kad ievācu dabas materiālus, kad kaltēju, sagatavoju tos rotu radīšanai, leju formiņās, meditatīvi pulēju rotas un apstrādāju, līdz tās ir gatavas nēsāšanai, es to visu daru ar lielu aizrautību, tas ir mans sirdsdarbs. Priecājos, ka varu to darīt atbildīgi pret sevi, saviem tuvākajiem un dabu. Jo dabas materiāli, ko leju rotās, tiek vākti, apzinoties dabas vērtību un neizjaucot dabisko kārtību, bet caurspīdīgais materiāls, kas ir rotu pamatā, ir 100% bioloģisks. Es neesmu māksliniece. Es esmu amatniece – es paņemu mazītiņu gabaliņu no mākslinieka darba – dabas – un ielieku to kvalitatīvā, estētiskā un praktiski lietojamā rāmītī – rotā,” tā savā mājaslapā Dana iepazīstina ar savu nodarbošanos.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.