Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Problēma – mājoklis

Tas, ka Smiltenes novada pašvaldība Smiltenes pilsētā (Limbažu ielas rajonā) sadalījusi zemi triju daudzdzīvokļu namu būvniecībai, mājokļu meklētājiem ir cerīga ziņa kaut kad nākotnē, bet ne pagaidām. Lai īstenotu šādu vērienīgu projektu, vajag lielu naudu, un tā ir jāatrod.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagaidām situācija ir tāda, kāda tā ir, – lielākā problēma Smiltenes novadā ir tas, ka ļoti trūkst dzīvojamās platības – gan Smiltenē, gan Apē, gan Raunā, intervijā “Ziemeļlatvijai” šomēnes atzina novada pašvaldības vadītājs Edgars Avotiņš.  Kad viņš vaicājot novada uzņēmējiem, kā pašvaldība var palīdzēt, tad atbilde esot – “mūsu speciālistiem nav, kur dzīvot”.

Ieskatoties sludinājumos, neliels mājokļu piedāvājums Smiltenē ir. Cits jautājums ir par cenām,  piemēram, div­istabu dzīvokli var nopirkt gan par 47 tūkstošiem eiro, gan par 38 tūkstošiem eiro (cena atkarīga no dažādiem faktoriem). Savukārt pretī ir sludinājumi, ka cilvēki meklē iespēju īrēt dzīvokli Smiltenē, – ne visi var atļauties un varbūt arī nevēlas savas mājsaimniecības budžetu apgrūtināt ar hipotekārā kredīta saistībām.  

“Latio” analītiķi apkopojuši informāciju, secinot, ka Vidzemes lielākajās pilsētās un novados arī 2021. gadā, tāpat kā 2020. gadā, ir novērots augsts pieprasījums pēc dzīvokļiem, privātmājām, īres mājokļiem un apbūves zemes, cenām augot par 10% līdz 20%, ko veicinājis labu, kvalitatīvu īpašumu deficīts un labvēlīgi kredītiestāžu nosacījumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tirgus analītiķi norāda, ka Vidzemes pilsētās joprojām lielākais skaits mājokļu darījumu notiek ar dzīvokļiem sērijveida daudzdzīvokļu mājās. Tas skaidrojams ar to, ka attīstītāji joprojām neredz iespēju izveidot projektus par cenām, kas būtu pievilcīgas reģionu iedzīvotājiem, īpaši apstākļos, kad strauji aug būvmateriālu cenas visā pasaulē, lai gan pieprasījums pēc tādiem būtu. Izteiktāks kļuvis pieprasījums pēc remontētiem dzīvokļiem ar kvalitatīvu iekšējo apdari. Šobrīd nopirkt dzīvokli vai māju sliktā stāvoklī un to remontēt par pašreizējām augstām izmaksām būvniecības sektorā un inflācijas apstākļos, pieļauju, daudziem varētu būt ienākumiem neatbilstošs izaicinājums.

Tomēr, pēc tirgus analītiķu novērotā, interese un vēlme iegādāties zemi privātmāju būvniecībai Vidzemē nav mazinājusies, vienīgi tie, kuri meklē iespēju iegādāties privātmāju, saskaras ar salīdzinoši mazu piedāvājumu. Tirgū tiek piedāvātas pārsvarā padomju laikā celtās privātmājas ar atšķirīgu tehnisko stāvokli un retāk – pēdējos gados celtas mājas. 

Darījumus ar nekustamajiem īpašumiem jaunajā gadā,  pēc ekspertu prognozēm, ietekmēs globālas tendences – tas, kas tālāk notiks ar pandēmiju, energoresursu tarifu kāpums, inflācija, nodarbinātības līmenis un tamlīdzīgi, arī konkurence novadu starpā par labvēlīgas vides radīšanu gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.