Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Populistiski saukļi – galvenā prioritāte

Tikai pusstunda no sava dārgā laika bija jāatvēl tiem elli uz zemes pārdzīvojušajiem sirmgalvjiem, citiem klātesošajiem, kuriem 25. martā notika piemiņas pasākums Lugažu stacijā. Runa ir par atceres pasākumu 1949. gadā padomju okupācijas varas uz Sibīriju izsūtītajiem latviešiem, kuru vienīgais noziegums bija savas tēvzemes mīlestība un darba tikums, iekopjot un smagi strādājot savās saimniecībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Esot pasākumā, pārņēma ne tikai skumjas, bet pat kauns par to, ka nebija neviena no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, neviena Jaunsardzes pārstāvja, neviena Valkas novada pašvaldības deputāta, izņemot pašvaldības priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli, arī neviena no Valkas novadpētniecības muzeja. Šķiet, ka viņiem te bija jābūt. Īpaši šogad.

Šis ir laiks, kad mēs – Latvijas iedzīvotāji – ar savu klātbūtni paužam attieksmi pret svešu varu un tās uzbrukumiem. Toreiz un tagad. Tas apliecina, ka neesam aizmirsuši un piedevuši padomju varas nežēlastību pret cilvēkiem. To tagad – pēc 73 gadiem – var redzēt atkal Ukrainā. Negribas domāt, ka vārdi skrien pa priekšu darbiem. Ar ierakstiem sociālajos tīklos deputāti kvēli aicina pārtraukt pašvaldības sadarbību ar Krievijas un Baltkrievijas pašvaldībām, kas reāli ir noslēgta pirms vairākiem gadiem un jau ilgāku laiku ir tikai formāla, taču ar savu klātbūtni piedalīties Latvijas valstij un daudziem cilvēkiem tik svarīgā pasākumā nepietiek laika vai nav vēlmes. Tas lai paliek uz katra paša sirdsapziņas. Taču tas kārtējo reizi apliecina, ka populistiski saukļi izvirzīti kā galvenā prioritāte. Sarunās bija mēģinājumi attaisnoties ar novada teritorijā joprojām esošā Covid-19 klātbūtni. Nenoliegšu, tā ir, bet pasākums notika ārpus telpām, kur bija pietiekami daudz vietas ievērot distancēšanos. Personiskais piemērs ir vislabākais patriotisma apliecinājums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.