Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Plānota Raiņa ielas liepu apzāģēšana un apvedceļa bedru aizbēršana

Foto: pixabay.com

Sākoties pavasarim, daudzviet Valkas pilsētā uzsākušies pavasara darbi – pēc sniega nokušanas tiek grābti gruži, vākti sadzīves atkritumi, tīrītas ietves un ielu malas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču valcēnieši interesējas, kad beidzot novada pašvaldība, kā solīja jau aizvadītā gada rudenī, Raiņa ielas malā lielajām liepām nozāģēs zarus, lai cilvēki droši varētu pārvietoties pa ietvi un milzīgie zari netraucētu arī transporta plūsmai.

Iedzīvotāji arī interesējas, kad notiks bedru aizbēršana uz apvedceļa, sākot no Rīgas un Zemgales ielas krustojuma un tālāk visa ceļa garumā. 

Novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters informē, ka par Raiņa ielas liepu “frizēšanu” ir izsludināts iepirkums. Tiek sagatavota arī tehniskā specifikācija. Viņš sazinājies arī ar SIA “Labie Koki”, kas iepriekšējos gados veica liepiņu “frizēšanu” Rīgas ielā un vienā no Raiņa ielas posmiem pilsētas centrā, lai pārliecinātos, vai šie pieredzējušie speciālisti piedalīsies izsludinātajā iepirkumā. Ja šis uzņēmums piedāvās visizdevīgāko sniegtā pakalpojuma cenu, tad pašvaldība viņus arī nolīgs un, visticamāk, līdz putnu ligzdošanas sākumam – vēlākais 1. maijam – darbi tiks paveikti. Iecerēts, ka arī šie milzīgie liepu vainagi tiks veidoti līdzīgi kā Rīgas ielā, bet pirmajā gadā arboristi nozāģēs tikai lielos un nevajadzīgos zarus, bet pēc tam ķersies klāt vainagu veidošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas attiecas uz apvedceļa bedru “lāpīšanu”, ir jau veikti priekšdarbi, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt darīt šo darbu. Lielākās bedres ir paredzēts aizbērt ar speciālu emulsiju un šķembām, bet mazākās – ar auksto asfaltu. Ar mazākajām bedrēm cīnīsies Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļa, bet ar nopietnākiem darbiem – izsludinātā iepirkuma uzvarētājs – AS “Latvijas autoceļu uzturētājs”.

Taču, pēc G. Stālmeistera teiktā, vēl nedaudz jāpaciešas, jo pēc ziemas sezonas aprīlī darbu pilnā apjomā atsāks Tukuma rūpnīca, kur tiek ražots aukstais asfalts. Turklāt pastāv pamatotas bažas, ka rūpnīca nespēj visiem gribētājiem, tostarp Valkas novada pašvaldībai, saražot pieprasīto daudzumu šī materiāla. Līdz šim pašvaldība bija pieprasījusi 17 tonnas sausā asfalta, bet saņēmusi tikai piecas.

G. Stālmeisters piekrīt, ka šī situācija ir līdzīga ar ziemā piedzīvoto, kad ielu apsaimniekotājiem trūka tehniskā sāls. Pašvaldības amatpersona mierina, ka situācija tiek risināta un meklēti visi iespējamie varianti, lai pavasara darbus izdarītu un iedzīvotājiem nebūtu jāžēlojas par neizbraucamām draudīgām bedrēm.

G. Stālmeisters skaidro, ka bedru aizbēršana var sākties arī tikai tad, kad asfalta virskārta sasilst līdz plus pieciem līdz septiņiem grādiem pēc Celsija, citādi darbs tiks veikts velti. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.