Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļai meklē jaunu vadītāju, plāno likvidēt vadītāja vietnieka amatu

Foto: Ivo Leitis

Līdz trešdienai, 25. janvārim, pulksten 17 pretendenti varēja pieteikties uz Valkas novada pašvaldības izsludināto konkursu uz Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka jaunā gada sākumā šī nodaļa piedzīvo pagaidām lielākās strukturālās izmaiņas.

Ceturdien izlems likteni par nodaļas vadītāja vietnieka amatu

Ceturtdien, 26. janvārī, plānotajā novada pašvaldības domes sēdē deputāti balsojot izteiks viedokli par šīs pašvaldības struktūrvienības vadītāja vietnieka amata likvidēšanu. Šo jautājumu par nodaļas vietnieka amata likvidāciju Saimniecisko lietu komitejas sēdē deputāti izdiskutēja jau pirmdien, 16. janvārī. Izpilddirektora vietnieks Gints Stālmeisters savā iesniegumā norādījis, ka ar pašvaldības deputātu lēmumu 2023. gada 1. janvāri novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka – Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja amats ir sadalīts divos atsevišķos amatos, tāpēc ir nepieciešams pārskatīt šīs nodaļas darbinieku noslodzi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Līdz šim man kā izpilddirektora vietniekam – Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājam būtisku darbdienas daļu aizņēma tieši izpilddirektora vietnieka amata pienākumu izpilde. Līdz ar to, sadalot šos amatus atsevišķi un aktualizējot nodaļas vadītāja amata aprakstu, secināms, ka nepieciešams nodaļas vadītājam palielināt darbu apjomu,” uzskata G. Stālmeisters. Viņš domā, ka nodaļas vadītāja darba apjomu iespējams palielināt, pārskanot nodaļas vadītāja vietnieka amata noslodzi un tā nepieciešamību.

“Gandrīz puse no nodaļas vadītāja vietnieka amata pienākumiem dublējas ar citiem nodaļas darbinieku amata pienākumiem. Līdz ar to secināms, ka arī nodaļas vadītāja vietnieka darba apjoms nav pietiekošs. Lai nodrošinātu maksimālu pašvaldības resursu izmantošanu, kā arī mazinātu pašvaldības administratīvo slogu, būtu lietderīgi pārskatīt Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darbinieku amatu un darba samaksas sarakstu un izskatīt iespēju to grozīt, likvidējot amata vietu “Vadītāja vietnieks”,” iesaka G. Stālmeisters.

Jāpiebilst, ka šogad pašvaldība nodaļas vadītājam vietniekam plānoja maksāt ikmēneša atalgojumu 1255 eiro pirms nodokļu nomaksas. Ja deputāti nobalsos par nodaļas vadītāja vietnieka amata likvidēšanu, pašvaldība savā budžetā gadā ietaupīs 15 060 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz vakanci – pagaidām tikai viens pretendents

Novada pašvaldības Personāla nodaļas vadītāja Arita Ārgale informē, ka līdz pirmdienai uz Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vakanci bija pieteicies pagaidām tikai viens pretendents. Viņa dzīvesvieta ir Valkas novadā, bet pašlaik nestrādā nevienā novada pašvaldības struktūrvienībā.

Jāatzīst, ka šīs nodaļas vadītājam pašvaldība sastādījusi visnotaļ garu sarakstu ar darba pamatpienākumiem – kopumā 13, kā arī prasībām – kopumā astoņām. Ar detalizētiem konkursa uz šo amatu noteikumiem var iepazīties pašvaldības mājaslapā.

Apstiprinot pašvaldības darbinieku 2023. gada atalgojumu, deputāti nobalsoja, ka Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs katru mēnesi saņems 1770 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.