Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piena lopkopībā iet līdzi laikam

Piena lopkopībā svarīga ir stabilitāte, uzskata Tālis Zariņš no zemnieku saimniecības “Kristiņi” Smiltenes novada Trapenes pagastā. Savu darbību saimniecība uzsākusi vairāk nekā pirms 20 gadiem. To laikā notikusi manāma attīstība, bet, lai mazāk jāiegulda roku darbs, katru gadu tiek papildināts tehnikas arsenāls. Saimniecībā patlaban ir ap 70 slaucamām govīm un vairāk nekā 40 jaunlopu. Pamatā ir Zviedrijas sarkanraibās šķirnes piena devējas, kurām, pēc saimnieka domām, ir ļoti labi piena kvalitātes rādītāji. Par šķirnes pēctecību satraukuma neesot, jo telītes ataudzē saimnieki paši, tā ganāmpulks nemitīgi atjaunojas. Kā smej saimnieks, savā laikā viss aizsācies ar četrām kolhoza govīm. “Pārbūvējām veco ulmaņlaiku fermu, modernizējām to, izveidojot ventilācijas sistēmu, ierīkojot tajā slaukšanas iekārtu piena vadā. Bija svarīgi jau sākotnēji saprast, kā būs ērtāk strādāt. Ir pietiekami plaša, ērti iebraukt ar tehniku un strādāt ar barības mikseri,” iesāk piensaimnieks.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.