Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piedalās horeogrāfijas deju skatē

www.facebook.com – Matīšu Tautas nams

Decembra sākumā Matīšu tautas namā notika koncerts – skate dāmu deju kolektīviem. Valmieras novada Matīšu tautas nama vadītāja Ligita Jenča informē, ka šis pasākums pēc būtības bija dāmu deju grupu horeogrāfijas konkurss. Šī pasākuma mērķis bija apzināt un veicināt kultūras iestāžu dāmu deju kolektīvu radošo darbību, izaugsmes iespējas un attīstību, kā arī novērtēt dāmu deju kolektīvu māksliniecisko sniegumu un veicināt dāmu deju kolektīvu deju horeogrāfiju repertuāra popularizēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā koncertā – skatē piedalījās arī Valkas novada saieta nama “Lugažu muiža” deju grupa “Oravakes” (vadītāja Skaidra Smeltere), modes deju grupa “Aija” (vadītāja Māra Zariņa) un deju kolektīvs “Zelta rudens” (vadītāja Zaiga Purne).

Skaidra par savām dejotājām saka tā: “Par savām dejotājām izteikšos kodolīgi – paldies visām par sniegumu šajā koncertā – skatē, jo tas bija labākais, ko varējām paveikt. Galvenais ir tas, ka visām patīk būt kopā, pilnveidot sevi un dejā rast prieku. Lai viss veicas un izdodas!”

Konkursā katrs kolektīvs piedalījās ar diviem priekšnesumiem. Dejām bija jābūt pašu kolektīvu vadītāju oriģinālām horeogrāfijām. Kolektīvam bija jāparāda dejas raksturam atbilstoši priekšnesumi. Tika vērtēta horeogrāfijas atbilstība mūzikai, tērpu saskaņotība un atbilstība dejas raksturam, deju mākslinieciskais izpildījums, skatuves kultūra un deju stils. Ar vienādu punktu skaitu kā ceturtās labākās horeogrāfijas tika atzītas S. Smelteres horeogrāfija dejai “No pūra lādes” un Guntas Ābeles horeogrāfija dejai “Es avotā biju”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.