Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pieci veidi, kā lietderīgi utilizēt Lieldienu olu iepakojumu

Olu krāsošana Lieldienās ir neatņemama svētku tradīcija, kas sagādā priekus kā lieliem, tā maziem. Taču tās rezultātā rodas daudz tukšu olu kastīšu un brešu, kas nav īsti piemērotas atkārtotai lietderīgai pārstrādei otrreizējās izejvielās. Kā rast lietderīgu pielietojumu tukšajām olu kastītēm, iesaka “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liekās kastes atdod mājputnu audzētājiem

Pirms izmest, lietām ir vērts dot otru iespēju tapt izmantotām atkārtoti. Tukšās olu kastes var sakrāt lielākā daudzumā un atdot mājputnu audzētājiem olu iesaiņošanai. Ja nav zināms neviens putnkopis, tad sociālajos tīklos ir virkne lietu apmaiņu grupu, kur šīs kastītes noteikti atradīs sev jaunus saimniekus.

Pagatavo dāvanas draugiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tukšās kartona olu kastītes var sagriezt vairākās daļās, tajās iebērt zemi un bagātīgi pievienot kressalātu vai citu ātraudzīgu zaļumu sēklas. Mitrinot augsni un turot siltā vietā, šādi var līdz svētkiem paspēt izdiedzēt mikrosalātu pušķīšus, ko dāvināt tuviniekiem Lieldienās vai piegriezt uz sviestmaizēm pašu galdam.

Dēstu kastītes, kuras var stādīt dārzā

Tukšās kartona olu kastes ir lieliski piemērotas dažādu dārza augu un ziedu diedzēšanai un stādu audzēšanai. Sagriežot kastīti pa rūtiņām, var iegūt atsevišķus miniatūrus dēstu podiņus, kurus pēc tam varēs iestādīt dārzā vai balkona kastē, neizņemot augus no tiem ārā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Olu bretes skaņas izolācijai

Iekārtot mājas skaņu ierakstu studiju sociālo tīklu video filmēšanai var pavisam vienkārši, skaņas izolācijai pie sienas stiprinot kartona olu bretes. Tās var gaumīgi nokrāsot interjera krāsās, vai arī atstāt nekrāsotas, dabiskāka efekta iegūšanai.

Var arī šķirot

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tukšās kartona vai plastmasas olu kastītes teorētiski klasificējas kā izlietotais iepakojums. Taču tās tiek gatavotas no ļoti daudz reižu pārstrādātām otrreizējām izejvielām, tāpēc vēl vienai pārstrādei tās vairs nebūs lietderīgi piemērotas. Ja iemetīsi tās dalītās vākšanas konteinerā vieglajam iepakojumam, neko sliktu nebūsi izdarījis, jo tās visticamāk nonāk reģenerācijā. Taču vari būt drošs, ka šīs kastītes jau savu labo darbu vides labā ir paveikušas, un centieni pārstrādāt tās atkārtoti nebūs patērēto resursu vērti.

Informāciju sagatavoja: Laima Kubliņa, SIA “Zaļā josta” mārketinga vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.