Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pēc grāmatām ejot, pretī lūkosies portreti

pixabay.com

Smiltenes bibliotēka savu krājumu papildinājusi ar 38 jaunām grāmatām, kas lasītājiem bibliotēkā, Dakteru ielā 27, būs pieejamas pēc Jāņiem – otrdien, 25. jūnijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ierasts, ir iegādātas grāmatas dažādām gaumēm – ko lasīt būs romantiskās literatūras, detektīvu, dzejas, fantastikas, piedzīvojumu un psiholoģiskā žanra, kā arī nozaru literatūras cienītājiem.

“Bagātīgi pārstāvēta latviešu autoru un tulkotā literatūra. Papildināts arī uzziņu literatūras klāsts ar jaunām vārdnīcām un “Lielo Latvijas atlantu”,” informē Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre Jolanta Zirne.

Dodoties pēc jaunajām grāmatām uz bibliotēku, pie viena var apskatīt tur izvietoto Valkas Mākslas skolas iepriekšējā mācību gada absolventu pasteļtehnikas un ogles tehnikas darbu izstādi “Starp tūkstošiem seju es tavējo pazīšu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas Mākslas skolas absolventu izpildījumā izstādē pretī lūkojas krāsaini un melnbalti portreti. “Tā ir īpaša māka iejūtīgi raudzīties cilvēka sejā un lasīt tajā kā grāmatā – nolasīt prieku, sāpes, izmisumu, izbrīnu, sajūsmu, mulsumu, apjaust gaismas un tumsas saspēli vaibstos. Ar acīm pieskarties un noglāstīt cilvēka likteni. Katram ir savs stāsts, piederība kādam laikmetam, savas emocijas un starojums. Vienaldzīgi paiet garām nav iespējams. Jaunajiem gleznu autoriem izdevies radīt pārsteidzošus un “dzīvus” mākslas tēlus. Cilvēki portretos atklāj savu likteni un raksturu. Sejās nolasāma izjūtu gamma. Katrs no viņiem – oriģināls, neatkārtojams un neaizmirstams. Ikviens ir viņš pats, sajaukt ar kādu citu nav iespējams,” iespaidos dalās Jolanta Zirne.

Jaunos Valkas māksliniekus iedvesmojusi viņu pedagoģe Maruta Stabulniece.

Izstāde “Starp tūkstošiem seju es tavējo pazīšu” apmeklētājiem atvērta darba dienās Smiltenes bibliotēkas darba laikā no pulksten 10 līdz pulksten 18.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādi varēs apskatīt līdz 12. jūlijam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.