Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība skaidro ielu uzturēšanas kārtību Smiltenes pilsētā

Foto: smiltenesnovads.lv

Intensīvas snigšanas laikapstākļos, pašvaldība saņēmusi vairākus iesniegumus par neatbilstošu ceļu un pilsētas ielu uzturēšanas kvalitāti. Informējam, ka atbildīgie dienesti dara visu iespējamo, lai radušās neērtības tiktu pēc iespējas ātrāk atrisinātas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc iepirkuma procedūras Smiltenes novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar “VAS Latvijas autoceļu uzturētājs” par Smiltenes novada autoceļu ikdienas uzturēšanas darbiem. Kārtību, kādā norisinās pilsētas ielu uzturēšana ziemas un vasaras sezonā nosaka pašvaldības izdotie noteikumi Nr.3/16 “Par Smiltenes pilsētas ielu uzturēšanas un lietošanas kārtību .       

Iepriekšminētajos noteikumos skaidrots, kā tiek klasificētas ielas un autoceļi pēc to nozīmības uzturēšanas darbu secībai snigšanas apstākļos, atļautā sniega un ledus biezuma, kā arī optimālākais laiks brauktuves attīrīšanai, kaisīšana un citi faktori.

Smiltenes pilsētas ielas tiek tīrītas prioritārā secībā, jo lielāka satiksmes intensitāte, jo biežāk ceļus kopj. Jārēķinās, ka intensīvas snigšanas laikā ceļi ar vismazāko satiksmes intensitāti var būt īpaši grūti izbraucami, jo uz tiem uzturēšanas darbus veic tikai pēc tam, kad sniegs notīrīts uz 1. maģistrālajām ielām un ielām ar sabiedriskā transporta maršrutiem – A1 klase; 2. pilsētas nozīmes ielām – B klase; 3. vidējas nozīmes ielām C un D klase.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Snigšanas laikā autoceļu uzturētāji prioritāri veic maģistrālo ielu tīrīšanu, bet, tā kā sniega kārta uz autoceļa veidojas nepārtraukti, ceļi paralēli tiek kaisīti arī ar sāli, kas neļauj piebrauktajam sniegam pārvērsties ledū. Mainīgie laikapstākļi – sniegputeņi, atkušņi un sanesumi, ievērojami apgrūtina un paildzina ceļu tīrīšanu. Jāpiemin, ka šajos apstākļos būtiski mainās prasības Smiltenes pilsētas ielu uzturēšanai un drošībai uz autoceļiem.

Smiltenes novada pašvaldības atbildīgie dienesti seko līdzi ceļu uzturēšanas darbiem un apseko Smiltenes pilsētas teritoriju, veikuši fotofiksācijas ielās, kurās konstatētas neatbilstības, pieprasot skaidrojumus ceļu uzturētājam. Visi iesniegumi par neatbilstošu ceļu uzturēšanas kvalitāti tiek apkopoti un tiek strādāts, pie tā, lai iedzīvotājiem radušās neērtības, sniegoto apstākļu dēļ,  pēc iespējas ātrāk tiktu risinātas. Aicinām iedzīvotājus arī turpmāk informēt pašvaldību par neatbilstībām ceļu uzturēšanas kārtībā, ja tādas tiek konstatētas. Kā arī būt atbildīgiem, izvērtēt braukšanas ātrumu un ievērot distanci.

Atvainojamies iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām. 

Informāciju sagatavoja:  Aija Kramiņa, Smiltenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.