Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība organizē izbraukuma vakcināciju, diemžēl iedzīvotāju atsaucība – neliela

Foto: freepik.com

Pēdējā laikā Valkas, Smiltenes un Valmieras novados strauji palielinājies inficēšanās gadījumu skaits ar Covid-19. Iedzīvotāji steidz vakcinēties gan pie saviem ģimenes ārstiem, gan īpaši izveidotajos vakcinācijas centros, gan arī izmanto iespēju saņemt poti izbraukuma vakcinācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novada pašvaldības sabiedrības veselības organizatore Baiba Vorobjeva informē, ka diemžēl 14. janvārī notikušajā izbraukuma vakcinācijā Valkas pilsētas kultūras namā iedzīvotāju atsaucība bija ļoti neliela. Viņa pieļauj, ka, iespējams, to ietekmēja arī sliktie laika apstākļi. Šajā reizē balstvakcīnu saņēma 13 personas. Viena persona bija ieradusies pirms termiņa, kad pienākas balstvakcīna. Iedzīvotājus vakcinēja Limbažu slimnīcas darbinieki, kuri iedzīvotājiem piedāvāja vienlaikus saņemt arī bezmaksas gripas poti. Šo iespēju izmantoja divas personas, kuras bija ieradušās uz balstvakcīnu.

Novada pašvaldība plānojusi, ka nākampiektdien, 28. janvārī, no pulksten 9 līdz 14 Valkas pilsētas kultūras namā iedzīvotājiem būs iespēja vakcinēties pret Covid-19. B. Vorobjeva skaidro, ka vakcinācija notiks ar “Johnson & Johnson” ražoto vakcīnu “Janssen” un vakcīnām “Moderna” un “Pfizer”.

Jāatceras, ka uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir). Vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu. Savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

B. Vorobjeva šobrīd vēl nevarēja pateikt, vai 28. janvārī būs iespēja saņemt arī bezmaksas gripas poti.

Pašvaldības speciāliste “Ziemeļlatvijai” apstiprina to, ka saslimstība ar Covid-19 Valkas novadā ir palielinājusies. Saslimšanas gadījumi konstatēti gan dažādās darbavietās, gan izglītības iestādēs un citviet – cilvēki  inficējas gan darba kolektīvos, gan savā ģimenes lokā. Šobrīd iestādēs konstatētie saslimšanas gadījumi tiek kontrolēti. Proti, darba kolektīvos atbildīgās personas veic visas nepieciešamās darbības, kā arī ir jāievēro epidemioloģiskās prasības, lai nenotiktu tālāka infekcijas izplatība. Dati liecina, ka lielākā daļa no šobrīd saslimušām personām bija vakcinētas un saslimšana norit vieglā formā. B. Vorobjeva uzsver, ka SARS CoV-2 vīrusa omikron variants ir īpaši lipīgs. Tas ļoti strauji izplatās, tādēļ visiem iedzīvotājiem nepieciešams ievērot epidemioloģiskās prasības.

Lai ievērotu šonedēļ valdības izdotos noteikumus par obligāto medicīnisko masku vai respiratoru bez ventiļa lietošanu sabiedriskajās vietās, otrdien novada pašvaldības Sociālais dienests saņēma medicīniskās maskas, kas paredzētas trūcīgām un maznodrošinātām personām. Katrai personai tiks izsniegta viena kaste ar 50 medicīniskajām maskām. Izsniegšanu nodrošinās Sociālais dienests. Tā vadītāja Natālija Dubrovska skaidro, ka novadā šo atbalstu saņems kopumā 477 trūcīgās un maznodrošinātās personas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.