Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Palīdz patversmes kaķiem

Variņu bibliotēkas vadītāja Madara Antēna aicina Ziemassvētku gaidīšanas laikā piedalīties labdarības akcijā, palīdzot patversmē ievietotajiem kaķiem. Foto: No personīgā arhīva

Smiltenes novada Variņu bibliotēka Ziemassvētku gaidīšanas laikā aicina ikvienu, kurš vēlas, iesaistīties labdarības akcijā, lai palīdzētu Valmieras dzīvnieku patversmē ievietotajiem kaķiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 23. decembrim Variņu bibliotēkā jānogādā, ko nu katrs var sarūpēt: vai nu smiltis, vai pakaišus, vai konservus, kvalitatīvu sauso barību, mājiņas, guļvietas, flaneļa vai kokvilnas sedziņas.

Tās ir lietas, kas Valmieras dzīvnieku patversmei lieti noderētu, un vislielāko atbalstu tur šobrīd vajag tieši kaķiem, sazinoties ar patversmi, noskaidrojusi labdarības akcijas iniciatore, Variņu bibliotēkas vadītāja Madara Antēna.

Šādu akciju Variņu bibliotēka rīko pirmo reizi. “Ideja radās pēkšņi. Man pašai mājās ir kaķis un suns, māsa paņēma no Valmieras patversmes kaķi, sākām par to runāt un sapratu, ka vēlos sasildīt kustonīšu sirdis kaut ar nelielu, mazo darbiņu. Tāpēc nolēmu aicināt darīt labus darbus arī apkārtējos. Ticu, ka kopīgiem spēkiem mēs varam sagādāt patversmē ievietotajiem dzīvniekiem nepieciešamās lietas,” stāsta Madara Antēna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa jau saņēmusi mutisku atbalstu no dažiem Variņu pagasta iedzīvotājiem un cer, ka atsaucība tikai augs.

Valmieras dzīvnieku patversme tika izvēlēta kā vistuvākā novada administratīvajam centram – Smiltenei. Šī patversme ir pagaidu mājvieta noklīdušiem un pamestiem dzīvniekiem un palīdz suņiem un kaķiem meklēt un atrast savus vai jaunus saimniekus un mājas.

Šobrīd Valmieras patversmē mitinās 15 kaķi, tas ir maksimums, ko tur var uzņemt, “Ziemeļlatvijai” stāsta dzīvnieku kopēja, ķērāja Annija Zandberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Uz vietām patversmē ir pat izveidojusies rinda. Ir mājas kaķi, kuru saimnieki nomiruši, ir ielas kaķi, kuri neiet uz kontaktu ar cilvēku. Ir mazāki, ir lielāki – visādi,” viņa piebilst un apliecina, ka visskaistākā dāvana patversmes kaķiem un suņiem būtu atrast viņiem jaunas mājas pie labiem jauniem saimniekiem.

“Visi kaķi no patversmes tiek izdoti vakcinēti un sterilizēti. Tā ir obligāta prasība. Patversmē viņus turam tik ilgi, kamēr viņi atrod mājas,” taujāta par turēšanas ilgumu, atteic Annija Zandberga.

Madarai Antēnai vairāki variņieši ierunājušies, ka varētu palīdzēt patversmes dzīvniekiem, ziedojot vecas segas. Annija Zandberga, skaidro, ka biezās segas pārsvarā tiek izmantotas suņu guļvietām būros un arī tās noder, savukārt kaķu guļvietās tiek ieklāti palagi un cita gultas veļa, kā arī dvieļi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.