Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pabeigta elektrolīnijas Valmiera–Cirgulīna pārbūve

Elektrolīnijas Valmiera–Cirgulīna pārbūve nodrošinās pietiekamu infrastruktūru Baltijas valstu enerģētiskajai neatkarībai no Krievijas apvienotās elektroenerģijas sistēmas. PUBLICITĀTES FOTO

Ceturtdien Valmieras novadā, Trikātas pagastā notika svinīgs pasākums, kurā atklāja 330 kV elektropārvades līniju Valmiera–Cirgulīna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akciju sabiedrības (AS) “Augstsprieguma tīkls” komunikācijas vadītāja Līva Jēgere informē, ka Latvijas pārvades sistēmas operators AS “Augstsprieguma tīkls” sadarbībā ar pilnsabiedrību “Empower un Leonhard Weiss” pabeidzis vienu no Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācijai ar kontinentālo Eiropu svarīgākajiem projektiem – 330 kV elektropārvades līnijas Valmiera (Latvija)–Cirgulīna (Igaunija) pārbūvi. Projekta finansējums sasniedz 14 miljonus eiro, ko 75 procentu apmērā līdzfinansē no Eiropas Savienības Infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzekļiem.

Elektrolīnijas Valmiera–Cirgulīna pārbūve un 2023. gadā pabeigtās elektrolīnijas Valmiera–Tartu pārbūve nodrošinās pietiekamu infrastruktūru Baltijas valstu enerģētiskajai neatkarībai no Krievijas apvienotās elektroenerģijas sistēmas. Tas ir priekšnoteikums veiksmīgai Baltijas valstu elektroenerģijas sistēmu sinhronizācijai ar kontinentālās Eiropas tīkliem, kas notiks 2025. gadā. Baltijas tīklu sinhronizācija ar kontinentālo Eiropu palielinās elektroenerģijas apgādes drošumu reģionā, vienlaicīgi veicinot Eiropas iekšējā enerģijas tirgus attīstību un radot jaunas uzņēmējdarbības iespējas. Tāpat projekta ietvaros veiktie ieguldījumi iekārtās un tehnoloģijās ir viens no priekšnosacījumiem, lai pārvades tīklam varētu droši pieslēgt liela apjoma atjaunojamās enerģijas avotus un izpildīt Eiropas Zaļā kursa mērķus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.