Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Notikusi Vidzemes atkritumu apsaimniekošanas plāna sabiedriskās apspriešanas sanāksme

22. augustā tika aizvadīta “Vidzemes reģionālais atkritumu apsaimniekošanas plāns 2023.–2027. gadam” projekta un stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējuma vides pārskata projekta sabiedriskās apspriešanas sanāksme. Līdz 31. augustam ikvienam interesantam vēl ir iespēja par sagatavotajiem dokumentiem iesniegt jautājumus un priekšlikumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No š.g. 27. jūlija ikvienam interesentam gan klātienē Vidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģiona pašvaldībās, gan elektroniski ir iespēja iepazīties ar SIA “Geo Consultants”’ izstrādāto dokumentu “Vidzemes reģionālais atkritumu apsaimniekošanas plāns 2023.–2027. gadam” (Plāns) un stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējuma vides pārskats (Vides pārskats) – projektiem.

22. augusta organizētajā sabiedriskās apspriešanas sanāksmē kopumā piedalījās 22 interesenti, iesaistītās puses, pievienojoties gan klātienē, gan nodrošinātajā sanāksmes tiešsaistē. Sanāksmes dalībnieki tika iepazīstināti ar Plāna izstrādes pamatojumu, tajā iekļautajiem stratēģiskajiem mērķiem un to īstenošanai paredzētajiem prioritāri īstenotajiem pasākumiem un Plāna pārskata periodā sasniedzamajiem rādītājiem.

Sabiedriskā apspriešana vēl turpinās, līdz 2023. gada 31. augustam ikviens ir aicināts uzdot jautājumus un saņemt atbildes par paredzēto darbību, iesniegt priekšlikumus, rakstot uz e-pasta adresēm gc@geoconsultants.lv vai zaao@zaao.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Septembrī dokumentu izstrādātājs SIA “Geo Consultants” veiks visu priekšlikumu izvērtējumu, precizējot dokumentus. Precizētais Vides pārskats un Plāns tiks publicēts SIA “ZAAO” un SIA “Geo Consultants” tīmekļa vietnēs un iesniegts Vides pārraudzības valsts birojam, kas 30 dienu laikā sniegs atzinumu par Vides pārskatu. Pēc pozitīva Vides pārraudzības valsts biroja atzinuma saņemšanas Plāns tiks nodots visām Vidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģiona pašvaldību domēm uz apstiprināšanu.

Kā jau informēts iepriekš, Vides pārraudzības valsts birojs 2023. gada 4. janvārī pieņēma lēmumu Nr. 4-02/1/2023 par stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras piemērošanu plānošanas dokumentam “Vidzemes reģionālais atkritumu apsaimniekošanas plāns 2023.–2027. gadam”, kas attiecas uz atkritumu apsaimniekošanas nozari Vidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģionā. Plāns ir vidēja termiņa attīstības plānošanas dokuments reģionālā līmenī – Vidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģionā – , kas ietver šādas pašvaldības: Alūksnes, Balvu, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes, Valkas un Valmieras novada pašvaldības.

Plāns tiek izstrādāts, lai mērķtiecīgi varētu īstenot tajā noteiktos pasākumus, tādējādi sasniedzot stratēģiskos mērķus atkritumu apsaimniekošanā. Īstenojot Plānā noteikto, tiks izveidots Atkritumu apsaimniekošanas reģionālais centrs, kas veicinās pašvaldībām noteikto uzdevumu un sasniedzamo radītāju īstenošanu, lai sasniegtu valsts un Eiropas Savienības noteiktos mērķus atkritumu nozarē un vides ilgtspējā.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar Plāna un Vides pārskata projektiem iespējams iepazīties šeit

2023. gada 22. augusta sanāksmes protokols un prezentācija pieejami šeit

Informāciju sagatavoja: Inga Kovala Sēne, sabiedrisko attiecību vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.