Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ne vienai ar paceltu karogu pa priekšu, bet visiem kopā ejams ceļš

Šonedēļ aprit 21 gads, kopš pie Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas vadības stūres nesalaužami stāv Lilita Kreicberga. Izsenis latviešiem skaitlis 21 ir bijis ar maģiskuma pieskaņu. Taču sarunā ar Lilitu (tā viņu atļaušos saukt, jo, veicot žurnālista darba pienākumus, esam tik daudz runājušas un spriedušas par dažādām lietām, ka, šķiet, viena otru pazīstam, kā mēdz teikt, jau simts gadus) neatklājas pilnīgi nekas maģisks, bet gan spēcīga personība ar dažādām interesēm un savu skatījumu uz lietām. Vēl jāpiemin, ka Lilita allaž izceļas ar savām interesantajām un gaumīgajām sudraba rotaslietām – rokassprādzēm, auskariem un gredzeniem Bez sudraba viņa nevarot sevi iedomāties, tāpat kā bez grāmatu lasīšanas.
“Kad man jautā, cik man ir gadu, saku – nu ne jau 60? Man ir jau 61,” smejas Lilita.
Mūsu saruna notiek otrdien – dienā, kad skolā ierodas 9. klases absolventi, lai saņemtu savus skolas beigšanas dokumentus, un vienu dienu pirms direktores pašas atvaļinājuma. Pirmdien devītie saņēma centralizēto eksāmenu rezultātus. Lilita atklāj, ka visu pirmdienu kopā ar skolotājiem pētījuši un analizējuši šos rezultātus. Viņai rezultātus bija iespēja izvērtēt arī kā 9. klases latviešu valodas un literatūras skolotājai. Lilita uzskata, ka viņas izliktais gada vērtējums esot zemāks, nekā skolēnu iegūtie procenti šajā centralizētajā eksāmenā.
“Mana ieliktā gada vērtējuma atzīme ir godīga. Šī mācību gada latviešu valodas eksāmens bija tāds, kas nedeva iespēju sevi apliecināt talantīgajiem skolēniem. Nebija arī tāds, lai skolotājs justu gandarījumu. Eksāmens bija daudz par vieglu, jo no tās mācību vielas, kuru bijām apguvuši, eksāmenā bija iekļauts ļoti maz. Manā klasē augstākais vērtējums bija 86 procenti. Taču es cerēju, ka būs vismaz 95 procenti. Analizējot darbus, saprotam, ka eksāmena uzdevumi veidoti viltīgi, samudžināti ar mērķi skolēnus iegāzt, nevis pārbaudīt iegūtās zināšanas,” secina Lilita. Viņai ir gandarījums, ka visi 58 absolventi eksāmenus ir nokārtojuši. Turklāt visos eksāmenos rezultāti esot augstāki nekā valstī vidējie rādītāji.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.