Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Nākamgad “Lielā Talka” norisināsies “Zemes dienā” – 22. aprīlī

Septembra beigās Latvijā un Pasaulē jau piekto reizi pēc kārtas tika atzīmēta “Pasaules talka”, kuras mērķis ir vienoties kopīgā darbā, lai samazinātu globālo piesārņojumu un veicinātu pasaules ilgtspējību. Tajā kopā piedalījās 191 valsts, tai skaitā arī Latvija. Atšķirībā no citiem gadiem, Latvijā norisinājās tradicionālā akcija “Laimes koki”, tika organizētas sakopšanas talkas kā tika atklāti trīs Laimes koku parki – Trapenē, Viļānos un Krāslavā. Šī gada talkas moto bija “Svinam un darām Latviju zaļu!”. Arī nākamgad visā Latvijā norisināsies “Lielā Talka”. Tās norise paredzēta “Zemes dienā”, 22. aprīlī, savukārt “Pasaules talka” gaidāma 16. septembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad “Pasaules talka” Latvijā norisinājās plašāk nekā citus gadus, jo tika aizvadīta akcija “Laimes koki”, bet arī norisinājās sakopšanas talkas. Noslēdzoties projektam “Kopā par tīrāku Baltijas jūru” piejūras sakopšanas talkas tika aizvadītas Engures pagastā, bet arī Rīgā, Vecāķos. Tāpat talkot gribētāji bija gaidīti Bišumuižā, kur tika labiekārtota Latvijas Paralimpiskās komitejas teritorija, kurā iecerēts būvēt Latvijas Paralimpisko sporta centru. Savukārt būtisku ilgtermiņa ieguldījumu zaļākas Latvijas veidošanā iedzīvotājiem sniegs trīs jaunizveidotie Laimes koku parki, kas šogad tapa Trapenē, Viļānos un Krāslavā. Iepriekšējos gados šādi parki, kuros iedzīvotājiem ir iespēja iestādīt arī savus kokus ir Valdemārpilī un Jelgavā. Talkas organizatori saka lielu paldies atbalstītājiem AS “Latvijas valsts meži”, kuri nodrošināja pirmos koku stādus visos jaunizveidotajos Laimes koku parkos.

“Latvijas valsts meži” vides izglītības vadītāja Līga Abizāre stāsta: “Katru gadu valsts mežos tiek iestādīti vairāk nekā 30 miljoni jaunu koku, kas kuplina Latvijas lielo bagātību – mežu. Tie arī ir “Laimes koki”, kas nodrošina gan dabas daudzveidību, gan atpūtu mežā, gan arī kokmateriālus mūsu mājām. Tomēr jāatceras, ka par šo bagātību ir jārūpējas un tā jākopj. Tāpēc priecājamies, ka kampaņa par tīriem mežiem kopā ar galveno cīnītāju pret Latvijas valsts mežu piesārņošanu – “Cūkmenu” šogad svinēja jau 17 gadu jubileju, kopš ik gadu izglītojam skolas un bērnudārzus par atkritumu problēmu dabas teritorijās, organizējot un atbalstot dažādus dabas sakopšanas pasākumus. Redzam, ka sabiedrības attieksme pamazām uzlabojas, daļai cilvēku ieradumi kļūst dabai draudzīgāki, kaut vai izvairoties no plastmasas maisiņu izmantošanas, tomēr atkritumu problēma mežos arvien ir aktuāla. “Lielā talka” ir veids, kā turpināt sabiedrību izglītot un iesaistīt labākas nākotnes veidošanā.“

Vita Jaunzeme, “Lielā Talkas” un “Pasaules talkas” organizatore Latvijā uzsver: “Šis gads ir bijis īpašs – “Lielā Talka” pavasarī notika jau piecpadsmito gadu pēc kārtas, bet Pasaules talka tika atzīmēta piekto gadu. Tās abas ir īpašs notikums Latvijas un pasaules iedzīvotājiem, jo rūpes par vidi spēj vienot tik lielu daļu sabiedrības! Vēlos vēlreiz teikt lielu paldies talkotājiem, kuri joprojām turpina aktīvi iesaistīties talkas aktivitātēs un ik dienu pievērš uzmanību vides jautājumiem, lai padarītu mūsu kopīgo telpu sakoptāku un veselāku. Tāpēc joprojām ceru, ka reiz mēs sasniegsim mērķi – Latvija kā zaļākā valsts pasaulē!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lielā Talka” Latvijas iedzīvotāju vidū jau ir kļuvušas par neatņemamu un svarīgu pavasara tradīciju. 2022. gadā “Lielā Talka” norisinājās piecpadsmito gadu pēc kārtas. Salīdzinot ar 2008. gadu, šobrīd atkritumu daudzums Latvijā ir samazinājies par pusi. Lai turpinātu tuvoties mērķim – Latvija kā zaļākā valsts pasaulē – 2023. gadā “Lielā Talka” norisināsies “Zemes dienā”, 22. aprīlī. Savukārt “Pasaules talka” gaidāma 16. septembrī.

Par saviem zaļajiem darbiem aicinām rakstīt uz talkas@talkas.lv, vai arī dalīties ar tiem sociālajos tīklos izmantojot tēmturus: #Lielatalka #WorldCleanupDay2022 #Laimeskoki

Informāciju sagatavoja:Zanda Kočāne, “Lielās Talkas” sabiedrisko attiecību konsultante

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.