Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mums pieder sava zeme, sava valoda un valsts! Sargāsim to!

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, svinīgajā atceres brīdī godu 1919. gada Latvijas brīvības cīņās kritušajiem Valmieras kājnieku pulka karavīriem atdod Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (no labās), novada pašvaldības izpilddirektors Ainārs Zābers un Zemessardzes 22. kājnieku bataljona zemessardze Sandra Daņilova. Foto: Inga Karpova

Lai gan aizvadītās piektdienas, 11. novembra, vakarā Latvijas robežpilsētā Valkā pūta vējš un nepārtraukti lija lietus, Lāčplēša dienas lāpu gājienā un svinīgajā atceres brīdī Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušo Ziemeļvidzemes karavīru Brāļu kapos pulcējās ļoti daudz cilvēku – skolu jaunieši, ģimenes ar bērniem, seniori, zemessargi, jaunsargi un Valkas novada pašvaldības vadība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzi valcēnieši atzina, ka, neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, uzskatījuši par goda lietu ne tikai iet gājienā, bet arī aizdegt piemiņas svecītes un nolikt rudens ziedus pie kritušo karavīru kapu kopiņām. “Ziemeļlatvija” novēroja, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, Brāļu kapos pulcējās ļoti daudz cilvēku.

“Acīmredzot, Krievijas asiņainais iebrukums Ukrainā mums – Latvijas tautai – lika aizdomāties par tiem latviešu zēniem un vīriem, kuri nežēloja savas dzīvības, 1919. gadā aizstāvot vēl tik trauslo Latvijas brīvību. Nekāds lietus nevar būt par šķērsli, lai mēs visi kopā būtu te un izjustu, cik daudz mums nozīmē šī brīvība,” atzīst valcēniete Līga, kura pasākumā piedalījās ar abiem bērniem.

Valkas novada pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis, uzrunājot atnākušos, uzsvēra: “Valkas novads un Valkas pilsēta nav tikai mazs punktiņš uz kartes. Mēs esam lepni, un visiem tas ir jāzina, ka mūsu dzimtajai vietai ir bijusi īpaša loma Latvijas valsts tapšanā un arī atbrīvošanā. Šeit un tuvākajā apkārtnē tika formēta Ziemeļlatvijas armija, kurai bija milzīga loma Cēsu kaujās un pēc tam arī uzvarai pār bermontiešiem. Tepat Valkas pagastā dzimis visu laiku izcilākais latviešu kara vadonis, ģenerālis Pēteris Radziņš. Viņš kopā ar saviem kareivjiem, atgriežoties no Ukrainas, izstrādāja plānu, kādā veidā no Rīgas padzīt Bermonta karaspēku. Tieši tādēļ šeit uz stēlām ir tik daudz Lāčplēša Kara ordeņa karavīru vārdi. Tik daudz kā nekur Latvijā. Viņu piemiņa mums svēti jātur. Šajā dienā mēs nevaram nepieminēt mūsu ukraiņu brāļus, kuri katru dienu Ukrainā lej asinis arī par mums. Tādēļ ne tikai domās, bet arī darbos mums jābūt kopā ar ukraiņu tautu. Lai mūžīga piemiņa latviešu karavīriem un visiem latviešiem, kuri mīl un ir gatavi nolikt savas galvas par mūsu dzimteni – Latviju!”

GALERIJA: Lāčplēša dienas svinīgajā pasākumā Valkā piedalās daudz cilvēku  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.