Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mēs nebēgsim! Mēs Ukrainu neatdosim!

Par situāciju Ukrainā un Kijevā ceturtdien, 24. februārī, stāsta pētnieciskā un faktu pārbaudes žurnāliste Aļona Romaņuka: ”Situācija ir pietiekami satraucoša. Mums ir mobilizācija… Personīgi, protams, arī ir satraukums. Kopā ar brīvprātīgajiem analizējam ziņas, jo ļoti daudz ir arī informatīvu uzbrukumu, neskaitot reālos kaujas triecienuzbrukumus, kas notiek visas Ukrainas teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

[..] Mums – ukraiņiem, Ukrainas valdībai, tautai ‒ ir ļoti svarīgi, lai ASV, lai Eiropas Savienības valstis iespējami ātri vienotos par sankcijām pret Krieviju. Piemēram, lai Krievija tiktu atslēgta no tā sauktās «Swift» programmas… Mēs esam priecīgi par jebkuru palīdzību un arī morālais atbalsts mums ir ļoti svarīgs! Bet, protams, viss šobrīd ir sarežģīti, ļoti sarežģīti…”

Vaicāta, vai ir apsvērusi domu par aizbraukšanu no valsts, par došanos bēgļu gaitās, Aļona ar pārliecību un pat tādu kā sašutumu uzver: ”Nu nekur nedosimies! Mēs nekur nebēgsim!… Un uz kurieni lai mēs dotos? Šobrīd uzlidojumi un bombardēšana ir visā valsts teritorijā un nav nevienas drošas vietas, kur justies pilnībā mierīgi. Vienīgā mūsu cerība ir mūsu bruņotie spēki, armija, kas agresoram izrāda tiešām atzīstamu pretsparu. Tas, ko mēs varam darīt, ir atbalstīt savu armiju!”

 Aicināta skaidrot, kam no jau izskanējušās informācijas par dažādiem kauju notikumiem, tai skaitā par notriektajām lidmašīnām, sabombardētajiem lidlaukiem varam ticēt, Aļona sāk uzskaitīt viņas žurnālistu grupas jau pārbaudītos faktus: ”Uzbrucēji ir ieņēmuši dažādus Ukrainas objektus… Ļoti smagas cīņas bija par salu Zmejinij, kas ir stratēģiskais objekts. Bija sprādzieni Kijevā, sprādzieni Harkovā, Ivano-Frankovskā, kur pilnībā nobombardēja lidostu, visur notiek triecienuzbrukumi kara noliktavām. Arī Kijevā nogranduši vairāki sprādzieni… Precīzi nevaru šobrīd pateikt, bet ir ziņas, ka tika aizķerta dzīvojamā māja (draugi dalījās ar foto un video). Zinu, ka kaut kas deg Ribaļskaja tilta rajonā. Pagaidām nav informācijas par to, tieši kam trāpīts. Bet nu ir bijis arī sprādziens lielākajā pilsētas guļamrajonā, arī citos rajonos. Bombardē un mūsēji dodas pretuzbrukumā teritorijās pie Baltkrievijas robežas. Smagas kaujas norisinājās arī par Kahovskajas termoelektrostaciju. Pēc šī brīža informācijas tā vairs nav ukraiņu rokās. Vairākās citās vietās norisinās smagas cīņas, tiek evakuēti iedzīvotāji un ir zaudējumi kā mūsu, tā arī krievu pusē. Zinām, ka sadedzināti četri krievu tanki, notriektas septiņas lidmašīnas, šķiet, arī trīs helihopteri. Tikko (15.00) pienākusi arī informācija, ka netālu no Kijevas ir notriekta ukraiņu kara lidmašīna un arī tur ir upuri. Viss attīstās ļoti strauji… Krievi ir iegājuši Luhanskas, Čerņigovskas, Suskojas, Odesas un citos rajonos, kur joprojām norisinās sīvas cīņas…”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinot, ka 2014. un arī vēlākajos gados lielākās neģēlības, zvērības okupētajās Ukrainas teritorijās pastrādāja Vāgnera armijas un arī čečenu kaujinieki, Aļona uzsver, kas šāda informācija vēl nav saņemta: ”Šobrīd šādas informācijas nav. Tas, ko mēs skaidri zinām un tikpat skaidri saprotam, – mums uzbrūk Krievija. Vai tie ir arī vāgnerieši, vai nav – tam šajā gadījumā nav nozīmes. Mūsējie, cik zinu, ir sagūstījuši divus cīnītājus, ka noteikti nav krievi. Visticamāk, tiešām vai nu čečeni, vai katrā gadījumā austrumnieciska ārienes un ļoti jauni puiši…. Labākajā gadījumā – 20 gadus veci.”

Atvadoties Aļona vēl un vēlreiz uzsver: ”Mēs Ukrainu nepametīsim, Ukrainu neatdosim! Un tas, kas mums ir vajadzīgs, kā jau minēju, tās ir sankcijas, morāls atbalsts, vienotība jautājumā par to, ka tiek nosodīta Krievijas agresija, nosodīts karš. Der arī finansiāla palīdzība, palīdzība ar bruņojumu. Īsāk sakot, šajā situācijā mums noder jebkāda palīdzība. Bēgt mēs negatavojamies. Protams, ka civiliedzīvotāji cenšas aizbraukt tālāk no kara zonām, bet tās ir visur… Bet mēs tik un tā Ukrainu neatdosim!…

Tas ir jautājums par cilvēku dzīvībām un to, ar cik lielu karaspēku ir atnācis Putins – cik daudz cilvēku viņš gatavs ziedot… Mūsu armija, mūsu puiši nepadosies. Mēs šobrīd palīdzam armijai, pārskaitām līdzekļus, pieraktās cilvēki, kas gatavi iesaistīties teritoriālajā aizsardzībā, tāpat ir cilvēki, kas nodod asinis, jo jau šobrīd ir ievainotie un tādu būs vairāk… 

Bet jūs rakstiet par to, kas notiek, jo Krievijas propaganda neguļ. Ja paskatās viņu medijus, tad situāciju atspoguļo pilnībā pretēji. Respektīvi, pretēji tam, ko zinām un redzam mēs. Un mēs redzam, ka tieši Putins-Lukašenko ir uzbrucis Ukrainai – suverēnai, demokrātiskai valstij, viņa armija šobrīd mums uzbrūk, sagrābj mūsu teritoriju! Un tas ir jāzina, jāsaprot visai starptautiskajai sabiedrībai!”      

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.