Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Meklē ilgtermiņa nomnieku bijušā depo ēkai

Smiltenes novada pašvaldība nolēmusi nodot ilgtermiņa nomā tai piederošo ēku Smiltenē, Baznīcas laukumā 12, un izsludina ideju konkursu par šī īpašuma tālāko izmantošanu. Foto: Sandra Pētersone

Jau septīto gadu Smiltenes centrā, Baznīcas laukumā 12,  bez “dzīvības” jeb neizmantota stāv bijusī ugunsdzēsēju depo divstāvu ēka, kas pieder Smiltenes novada pašvaldībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad interesentiem ir iespēja šo ēku no pašvaldības iznomāt ilgtermiņā, ja vien viņu plāni atbildīs vietvaras iecerēm.

Vieta publiskiem pasākumiem, ēdināšanai, uzņēmējdarbībai

Smiltenes novada dome izsludina ideju konkursu par ēkas Baznīcas laukumā 12 nomu un ideju par šī īpašuma tālāku saimniecisko attīstību un izmantošanu. Konkursa nolikumu novada deputāti ar balsu vairākumu apstiprināja domes sēdē šo trešdien, 29. martā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa dalībnieki var būt jebkura fiziska vai juridiska persona (uzņēmējs, biedrība un tamlīdzīgi). Pieteikumi ideju konkursam Smiltenes novada pašvaldībā pretendentiem jāiesniedz līdz 12. maijam (ja par konkursa uzvarētāju tiek atzīta fiziska persona, tai jāreģistrējas komercreģistrā).

Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks attīstības jautājumos Mārtiņš Ulāns “Ziemeļlatvijai” skaidro, ka attiecībā uz šo īpašumu pašvaldība nerīko izsoli, bet gan konkursu par ilgtermiņa nomas tiesībām. Uzvarējušās idejas autoriem tiks piedāvāta iespēja slēgt ar pašvaldību ilgtermiņa nomas līgumu (minimums, uz 12 gadiem, maksimums, uz 30 gadiem).

Nekustamā īpašuma Baznīcas laukumā 12 iznomāšanai paredzētās funkcijas ir vieta publiskiem pasākumiem, sabiedriskajai ēdināšanai vai telpas uzņēmējdarbībai, kā arī citas funkcijas, kas veicina ēkas publisku pieejamību. Konkursants var piedāvāt ēkas izmantošanu vairākām funkcijām, vismaz vienai no tām obligāti jābūt publiski pieejamai. Pirmās funkcijas īstenošana jāuzsāk ne vēlāk kā 2025. gada 1. maijā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai papildinātu iznomātās ēkas funkcionalitāti (piemēram, vasaras terases izveidošanu), nākotnē iespējama arī papildu zemes gabala daļas noma pie ēkas fasādes uz Baznīcas laukuma pusi.

Ja pretendentam ir vēlme, viņš var lūgt iznomāt palīgēku (bijušās garāžas), kas atrodas ēkas pagalmā.

Konkursa nolikums nosaka, ka nav pieļaujama depo ēkas āra fasādes mainīšana, proti, pretendentam ir jānodrošina ēkas vēsturiskais veidols. “Ziemeļlatvija” savulaik jau rakstīja, ka depo ēku Smiltenē uzcēla 1906. gadā, to vietējai Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai uzdāvināja Smiltenes muižas īpašnieks firsts Pauls Līvens.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No sarkaniem ķieģeļiem uzmūrētais nams depo vajadzībām kalpoja līdz pat 2017. gada vasarai, kad Smiltenē uzcēla jauno depo un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Smiltenes postenis pārcēlās uz turieni.

Pieteikumus izvērtēs astoņi cilvēki

Nekustamais īpašums Baznīcas laukumā 12 (depo ēka, palīgēkas un piegulošā zeme) tolaik piederēja Iekšlietu ministrijai, kura to bez atlīdzības nodeva Smiltenes novada pašvaldības īpašumā. Tikai pēc šogad janvārī veiktajiem grozījumiem  Ministru kabineta 2017. gada 6. janvāra rīkojumā   “Par valsts nekustamo īpašumu nodošanu Smiltenes novada pašvaldības īpašumā” Smiltenes novada pašvaldībai tika dota iespēja izmantot savu īpašumu plašākai pašvaldības autonomo funkciju īstenošanai (līdz tam no valdības puses bija nosacījums, ka depo ēku var izmantot tikai sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, kā arī, lai apkarotu žūpību un netiklību).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldība apzinās, ka bijušā depo ēkas stāvoklis nav spīdošs, tāpēc meklēs veidu, kā konkursa uzvarētājam caur nomas atlaidēm kompensēt ieguldījumus, kas nepieciešami, lai ēka funkcionētu, piebilst Mārtiņš Ulāns.

Konkursā saņemtos pieteikumus pēc noteiktiem kritērijiem vērtēs pašvaldības izveidota idejas izvērtēšanas komisija.

Tajā darbosies: Edgars Avotiņš (Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs), Mārtiņš Ulāns (pašvaldības izpilddirektora vietnieks attīstības jautājumos), Ieva Dille (pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja), Modris Apsītis (pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja vietnieks uzņēmējdarbības jautājumos, Liene Brolīte (novada Būvvaldes vadītāja), Marta Vika (pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvaldes tūrisma jomas vadītāja), Otārs Putrālis (pašvaldības domes deputāts), Raivis Vizulis (pašvaldības domes deputāts).

Par objekta apskati klātienē konkursa dalībniekiem ir iespēja vienoties ar pašvaldības Saimnieciskās darbības nodaļas saimniecības pārzini Gati Bormani, bet sīkāku informāciju par konkursa norisi var uzzināt, sazinoties ar Mārtiņu Ulānu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.