Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

(Maz)svarīgais Jānis

Tāda nu ir mūsdienu maniere – pārdomās par to, kas aktuāls, dalīties sociālajos tīklos. Nesen kāds valcēnietis vārdā Jānis Koops “Facebook” ierakstīja pārdomas, tiesa, ne tās glaimojošākās, par jauno Valkas pašvaldības priekšsēdētājas vietnieku Viesturu Zariņu. Nekas jau tāds ekstra, esam jau pieraduši, ka Valkā tagad ir tāds pingpongs starp Zariņa un Kraukļa atbalstītājiem. Arī šis ieraksts būtu bijis vien kāda cilvēka pārdomas, ja ne kāds teikums, kura dēļ daudziem iepletās acis. Bet visu pēc kārtas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jānis Koops raksta šādi (tekstu nedaudz saīsināju): “Sekojot līdzi norisēm Valkas novada pašvaldībā, nebeidz pārsteigt jaunā domes priekšsēdētāja vietnieka VIESTURA ZARIŅA nekaunība un viņu atbalstošo deputātu vienaldzība vai nevēlēšanās redzēt lietas, kuras ir acīmredzamas visiem iedzīvotājiem.

Labi atceramies, ka domes sēdē Zariņš klāstīja – izdzīvošanai naudas ir tik maz, ka jālūdz palīdzība radiem un jātērē uzkrātā apdrošināšanas nauda.

Šis skaidrojums jau tobrīd šķita vairāk nekā apšaubāms, bet tas netraucēja Valkas-Valgas pilsētas svētku laikā Zariņam kopā ar ģimeni doties uz Berlīni izklaidēties (patiesībā uz citu pilsētu Vācijā – redakcijas piebilde).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai pilsētas svētku laikā viņam – otrajai personai pašvaldībā – nebūtu jābūt kopā ar iedzīvotājiem un pašvaldības viesiem?

Jums, deputātiem, tas tiešām liekas normāli, atbalstāmi?

Vai iedzīvotājiem nebūtu jāzina, kā ar niecīgiem ienākumiem var tik grezni dzīvot?”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar vēstījumu viņš vēršas pie Vilmāra Vesingi, Kristapa Sulas, Gitas Avotes un Jāņa Anžes. Komentāru no deputātiem gan nav, toties pie ieraksta ir plaša diskusija, kur vieni kaunina Jāni, sak, beidz skaitīt naudu svešā makā, skaidro, ka ceļot nav dārgi un cenšas aizstāvēt, ka deputātam arī ir tiesības uz atpūtu. Otri Jānim piekrīt, kaunina Zariņu, pārmet dubultos standartus, jo Kraukli nometa par došanos uz Gruziju atvaļinājuma laikā, bet pats ņem atvaļinājumu pilsētas svētku laikā, tikko sācis darbu, kad vajadzēja būt kopā ar pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Tiktāl viss ir vairāk nekā normāli. Nav pat būtiski, kuri argumenti mums katram tīk. Tā saucas demokrātija. Domāju, jautāju, spriedelēju, kritizēju.

Tas, kāpēc nevarēju nereaģēt uz šo ierakstu, ir tieši Viestura Zariņa komentārs pie šī ieraksta, un tas skan šādi: “Kas ir Jānis Koops? Neesmu par tādu dzirdējis. Vai kaut kas svarīgs?”

Nopietni? Kas ir Jānis Koops? Tiešām, kas viņš ir, ka atļāvies ko bilst par novada otro svarīgāko amatpersonu? Jānis ir Cilvēks. Valcēnietis. Iedzīvotājs, kurš dzīvo vietā, par kuru Viesturam Zariņam jātur rūpe. Nekas svarīgs? Un kurš ir svarīgs? Domāju, ne viens vien šajā polemikā jutās kā Jānis Koops un jautāja – un es, es esmu kaut kas svarīgs?

Cik mēs katrs esam svarīgi tiem, kas organizē dzīvi mūsu pašvaldībā? Jautājums – kura viedoklī ir jāieklausās un kurš ir tas svarīgais cilvēks, kurš tiesīgs aizrādīt amatpersonai, uzdot jautājumu un saņemt atbildi?!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.