Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Māmiņdiena jāpiedzīvo klātienē

Es tev noskaitīšu dzejoļa pirmo rindiņu, pārējo ne, vēl nav Māmiņdiena. Pārnākot no bērnudārza, paziņo bērns. Noteikti šādu tekstu būs dzirdējušas daudzas māmiņas, kāda arī visu dzejoli. Bērnudārzu grupiņās un skolās top pašgatavotas dāvaniņas māmiņām vai tiek filmēti muzikāli videosveicieni, tas nozīmē, ka mēs, mammas, droši zinām – bērni gatavo jaukus pārsteigumus un tas, ka svētdien būs Māmiņdiena, noteikti no galvas neizkritīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr dažviet jau šodien klātienē izskanēs Mātes dienai veltīti svētku koncerti ar bērnu sarūpētiem priekšnesumiem un vecākiem būs tas gods tajos piedalīties. Saņemt ziedus vai apsveikuma kartītes māmiņas izpelnās daudz biežāk, bet šāds pasākums ir tikai reizi gadā.

Patiesībā šķiet, ka tieši maijā pēc tik ilga laika māmiņas un omītes atkal varēs doties uz jaukajiem un saviļņojošajiem bērnu koncertiem, sēdēt goda vietā un ar kņudēšanu krūtīs just līdzi savām atvasītēm – piedzīvot to burvību, kas izstarojas šādos pasākumos (maijā to vidū būs arī Starptautiskās ģimenes dienas atzīmēšana ar bērnu priekšnesumiem).

Māmiņas, vecmāmiņas, krustmāmiņas un var vēl paturpināt – vīramātes, sievasmātes ir pelnījušas uzmanību un mīļus vārdus. Viņas noteikti priecāsies, ja tiks palutinātas un varēs atpūsties no ēdienu gatavošanas, pavadot laiku kopā ar saviem mīļajiem. Ja ikdienas skrējienā tas piemirstas, tad šajās dienās to vajag darīt. Pat ja neizdodas šajā dienā ierasties ciemos ar ziedu pušķi, apsveikt svētkos var visdažādākajos veidos. Tāpēc man patīk “Latvijas Pasta” tradicionālā Mātes dienas pastkaršu sūtīšanas kampaņa, aicinot apsveikt mammas, vecmāmiņas, māsas, draudzenes un citas tuvinieces ar īpaša dizaina pastkartēm, kur, ievadot saņēmēja adresi, šādu pastkarti bez maksas var nosūtīt uz jebkuru Latvijas vietu. Atsaucība ir liela, tāpēc vienmēr gan nokavēju to brīdi, kad ir pieejamas visu dizainu pastkartītes, bet vienu man nosūtīt izdevās – savai māmiņai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Un paturpinot šo tēmu – šonedēļ aizpildīju interesantu aptauju, kura lika aizdomāties, kā mammas jūtas savā mātes lomā un kādi pašlaik ir viņu lielākie izaicinājumi. Šādu aptauju rīkoja vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”, kuras dati tiks prezentēti “Mammu sapulcē 2022” šodien, 6. maijā (interesenti to bez maksas var skatīties arī tiešsaistē). Aptaujas rezultāti ļaus uzzināt, kādi ir mammu šī brīža lielākie izaicinājumi, vai viņas jūtas atbalstītas, kā viņas vērtē – kādu atzīmi sev liktu mammas lomā un cik ļoti viņas atbilst savam mātes ideālam. Mammas un speciālisti dalīsies pārdomās un pieredzē par to, kāpēc mammas ir tik īpašas.

Tāpēc apzināsimies savu īpašo lomu un priecāsimies, ka mums kalendārā ir tāda Mātes diena! Lai šie svētki izvēršas par saulainu un sirdssiltu kopā būšanu!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.