Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mākslas un kultūras profesionāļiem ir iespēja saņemt atbalstu kultūras norišu veidošanai bērnu un jauniešu auditorijai

Foto: Lita Millere

Lai bagātinātu bērniem un jauniešiem domāto kultūras piedāvājumu ar augstvērtīgām Latvijas mākslas un kultūras norisēm, Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) izsludina pieteikumu pieņemšanu mērķprogrammas “Programmas “Latvijas skolas soma” satura radīšana” konkursam. Veidojot kultūras norises, mākslas un kultūras profesionāļi aicināti domāt par paustā vēstījuma un formas aktualitāti no skolēnu kā primārās auditorijas aspekta. Pieteikumu pieņemšana konkursā notiek līdz 2023. gada 15. septembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa mērķis ir sekmēt tādu profesionālās mākslas un kultūras klātienes, t. sk. mobilo norišu, radīšanu, kas programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros veicina mākslinieciski augstvērtīgu Latvijas kultūras un mākslas vērtību un laikmetīgo izpausmju iepazīšanu kādā no nozarēm (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā) vai to apvienojumā, rosina pārdomas par personīgi nozīmīgiem un sabiedriski aktuāliem jautājumiem un sekmē izglītības standartā noteikto mērķu sasniegšanu. Norisēm jābūt piemērotām konkrētam skolēnu vecumposmam, tām jānodrošina regulāra izrādīšana visa mācību gada laikā un jāpalīdz apgūt mācību saturu, nedublējot to.  

Kā atzīmē programmas “Latvijas skolas soma” vadītāja Aija Tūna, “svarīgi skolēniem sniegt patiesu kultūras pieredzi, piedāvājot norises, kas pieskaras emocijām un iekustina intelektuālos procesus, kas no “patīk/nepatīk/normāli” vērtējuma aicina domāt un meklēt tālāk “kāpēc” un “kā”, kas nedublē mācību stundās notiekošo, bet rada drošu vidi izziņai un izaugsmei”.

Konkursa finansējuma apjoms ir 114 000 eiro. Pieteikumi tiks pieņemti no 2023. gada 28. augusta līdz 2023. gada 15. septembra plkst. 23.59.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mērķprogrammas “Programmas “Latvijas skolas soma” satura radīšana” konkursa nolikums un informācija par projektu iesniegšanas kārtību – VKKF mājaslapā. Projekta pieteikums jāiesniedz projektu pieteikumu sistēmā.

Ar VKKF atbalstu programmas “Latvijas skolas soma” darbības piecu gadu laikā tapušas daudzas mākslinieciski augstvērtīgas un saturiski vērtīgas skolēnu un skolotāju iemīļotas kultūras norises. Kultūras norišu piedāvājumu bērniem un jauniešiem papildinājušas gan mobilās norises, kas kultūru ļauj sastapt skolās, gan digitālās norises, kas Covid-19 pandēmijas laikā nodrošināja skolēnu kultūras pieredzes nepārtrauktību.

Skatītāju atzinību guvušas ar VKKF atbalstu tapušās Istabas teātra izrādes “Klusētāji” un “Dzīvs”, Ērika Vilsona monoizrādes “Pazudušais dēls” un “Hamlets” un citi iestudējumi. Laikmetīgo deju skolēniem iepazīt palīdzējušas biedrības “Party” mobilās izrādes, savukārt ar laikmetīgo fotogrāfiju iepazīstinājušas ISSP veidotās nodarbības. Bagātīgi papildināts arī muzejpedagoģisko programmu klāsts, piemēram, Rakstniecības un mūzikas muzejā, Okupācijas muzejā, Raiņa un Aspazijas mājā un citos muzejos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2018. gada rudens kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” skolēniem nodrošina valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, saistot tās ar mācību saturu. Programmu “Latvijas skolas soma” administrē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Plašāk par programmu “Latvijas skolas soma” šeit.

Informāciju sagatavoja: Inga Bika, Programmas “Latvijas skolas soma”eksperte komunikācijas jautājumos, Latvijas Nacionālais kultūras centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.