Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Līgatnes dabas takās notiks Pasaules Savvaļas sugu dienas pasākums

Sestdien, 4. martā, no 11.00 līdz 15.00 Līgatnes dabas takās būs iespēja uzzināt par Pasaulē apdraudētajām dzīvnieku un augu sugām, to nelāgo ieguvi un tirdzniecību. Pasākuma laikā Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki skaidros, kā nejauši nekļūt par kontrabandistu, kā, iegādājoties eksotiskus suvenīrus, nenodarīt pāri dabai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums veltīts Pasaules Savvaļas sugu dienai, ko visā pasaulē atzīmē 3. martā – dienā, kad 1973. gadā tika parakstīta konvencija par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas augu un dzīvnieku sugām jeb CITES.

Dabas aizsardzības pārvaldes dabas aizsardzības departamenta savvaļas sugu aizsardzības nodaļas vecākais eksperts Rihards Miķelsons: ”Šogad CITES konvencijai aprit 50. gadadiena. Šo gadu laikā CITES ir bijusi nozīmīgs starpposms starp tirdzniecību un dabas aizsardzību, kur dalībvalstis strādā ar vienotiem mērķiem, lai nodrošinātu ilgtspējīgu savvaļas sugu izmantošanu. Viens no CITES konvencijas principiem ir pārķert nelegālos dzīvniekus, augus un to izstrādājumus to tirdzniecības brīdī vai laikā, kad tie tiek vesti pāri valstu robežām. Līgatnes dabas taku apmeklētājiem pasākuma laikā stāstīsim par apdraudētajām pasaules savvaļas sugām, kā arī ļausim aplūkot daļu no konfiscēto dzīvnieku un augu izstrādājumiem.”

Latvijā savvaļā dzīvo vairākas CITES pielikumos iekļautās sugas, daļa no tām aplūkojama arī Līgatnes dabas takās. Līgatnes dabas taku vadītājaInta Lange: “CITES ir iekļauti ne tikai mums visiem labi zināmie lāči un lūši, bet arī, piemēram, pūces un citi Latvijā sastopamie plēsīgie putni. Atšķirībā no dienvidu zemēm, kur notiek CITES sugu nelegāla ieguve, Latvijā šo sugu lielākais apdraudējums ir cilvēku darbība, kas izjauc vai pat pilnībā iznīcina šo dzīvnieku dabiskās dzīvotnes. Tāpēc īpaša loma aizsargājamo sugu saglabāšanā ir zooloģiskajiem dārziem, kas veic dzīvnieku populācijas saglabāšanas funkcijas.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 4.martā, Līgatnes dabas takas apmeklētājiem būs atvērtas no 9.00 līdz 17.00. CITES pasākums notiks dabas taku teritorijā, pie dabas izglītības centra “Pauguri”. Dalība pasākumā iespējama ar Līgatnes dabas taku apmeklētāju biļeti.

Informāciju sagatavoja: Arta Krūmiņa, Līgatnes dabas taku izglītības un komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.