Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lieldienu pasākumi Valkas un Smiltenes novadā

Foto: Ilze Fedotova

Valkā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas bibliotēkā no 1. līdz 30. aprīlim apskatāma tematiskā izstāde “Lieldienas – saulaino dienu vēstnesis”. Ekspozīciju veido literatūra par Lieldienu tradīcijām. 

Valkas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā no 8. līdz 20. aprīlim grāmatu izstāde par Lieldienu tradīcijām un paražām “Šūpojās’i Liela diena, pūpolīša zariņā”.

Svētdien, 17.aprīlī, plkst,12:30, Valkā, Raiņa ielas sākumā notiks Lieldienu svētbrīdis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

18. aprīlī plkst. 12 pie Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta halles “Lieldienu zaķa” skrējiens. Sacensību starts plkst. 12 pie VJCĢ sporta halles, reģistrācija no plkst. 11, bērnu skrējiens olu meklēšana līdz 6 gadu vecumam plkst. 11.30.

Dalības maksa – krāsota ola. Balvās T krekli ar sacensību atribūtiku uzvarētājiem un arī veiksminiekiem izlozē.

Distance: Beverīnas iela – Raiņa iela – Blaumaņa iela – Tālavas iela – Beverīnas iela, garums ~3,3 km. Pārsteiguma balvas atraktīvākajiem dalībniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārķu pagastā

17. aprīlī Lieldienu pasākumi:

plkst. 11 Kārķu baznīcā Lieldienu dievkalpojums;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

no plkst. 12 olu meklēšana Lustiņdruvā, šūpošanās, olu kaujas, mainīšanās, ripināšana Tradīciju salā, “ACTIVEPARK” atrakcijas (Orbitron šūpoles, Mini BMX) pie Dabas koncertzāles, Lieldienu našķu tirdziņš pie Dabas koncertzāles; plkst. 14 pašdarbības kolektīvu koncerts Kārķu Dabas koncertzālē.

Vijciema pagastā

No 11. līdz 30. aprīlim Vijciema bibliotēkā izstāde “Kar, Lieldiena, šūpolītes augsta kalna galiņā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zvārtavas pagastā

No 11. līdz 19. aprīlim Zvārtavas bibliotēkā informatīvo materiālu izstāde “Lieldienas ir klāt”.

Arī Smiltenes pusē Lieldienu laikā tiek piedāvāts daudzveidīgs aktivitāšu klāsts, kas būs saistošs kā lieliem, tā maziem. Par  plānotajām norisēm Smiltenes pilsētā  “Ziemeļlatvija” jau vēstīja, bet arī citviet novadā ir ieplānots ne mazums interesantu un saistošu norišu par godu pavasara svētkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apē

17. aprīlī Lieldienas Apē – Pasta ielas garumā no plkst. 18 līdz 21: Izzini Pasta ielas vēsturi, iepazīsti cilvēkus un viņu veikumu ielas garumā (plkst. 18 – kopā ar skolotāju, vēsturnieci Irēnu Meisteri; 18.30 – kopā ar vides gidi Astru Bindi, pārējā laikā individuāli). Ielas garumā būs degustāciju galdi par ziedojumu.

Apes Svētā Mateja evaņģēliski luteriskajā baznīcā – tikšanās ar mācītāju Vilni Sliņķi, muzicēšana kopā ar Alisi un Klāvu Gulbjiem. PII “Vāverīte” – sportiskas, jautras aktivitātes ģimenēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apes hokeja laukumā – noķer sporta darba organizatori Aiju, ja vari; Pasta ielā 29 – dejas kopā ar sociālo darbinieci Lailu un līnijdeju kolektīvu “Īstās meitenes”; Pasta ielā 35 – smiekli, sarunas ar Apes apvienības pārvaldes vadītāju Lieni; Pasta ielā 34 – Apes tautas nama vadītāja Ilva kopā ar Alūksnes un Apes novada fondu aicina uz dziedāšanu, labdarības zupu, vareņikiem, atbalstu Ukrainas tautai un kopā būšanu.

Plkst. 20 labdarības koncerts “Palīdzēsim Ukrainas tautai” – piedalās lieli, mazi Apes dziedātāji, dueti, solisti, ģimenes, kapela “Ope”. Būs arī Alūksnes un Apes novada fonda (AANF) organizētas labdarības vakariņas. (Pasākumā saziedotā nauda Alūksnes un Apes novada fondā tiks izlietota Ukraiņu tautas atbalstam.)

“Lieldienas Apē būs kopienas svētki, kuros šoreiz tiek aicināti piedalīties visi Pasta ielas iedzīvotāji un iestādes. Būs dažādas spor­tiskas un izglītojošas aktivitātes,  izklaide, atpūta. Galvenais būt visiem kopā, kopā radīt, darīt un baudīt. Svētki noslēgsies ielas galā, tautas nama vadītājas pagalmā, kurā notiks labdarības koncerts un vakariņas. Koncertā piedalīsies lieli un mazi Apes dziedātāji, solisti, ģimenes un kapela “Ope”. Mūsu sadarbības partneris ir AANF, tāpēc šajā notikumā aicinām ziedot Ukrainas tautai – gan tiem, kas Latvijā, gan tiem, kas cīnās par savas zemes brīvību. Apes ukraiņu ģimenes jau cītīgi gatavo vareņikus, būs viņu vārīts borščs kā pateicība par viesmīlīgo uzņemšanu Apē un kā aicinājums palīdzēt tiem, kam nepieciešams. Šobrīd tiek uzbrukts tieši viņu pilsētai un ir liels satraukums par palikušajiem, viņi ļoti vēlas viņiem palīdzēt,” norāda Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre.

Raunā

17. aprīlī plkst. 13 lustīga Lieldienu svinēšana Rīgas ielas 2 pagalmā kopā ar dažādiem amatiermākslas kolektīviem no Raunas un Grundzāles, kā arī Raunas audēju kopas darbu izstāde pagalmā. Aizraujošas aktivitātes, jautras dejas, Lieldienu rotaļas, atraktīvas stafetes piedāvās “Burziņš”, par sātīgām pusdienām gādās kafejnīca “Jaunā Rauna”. Līdzi jāņem krāsota Lieldienu ola.

Bilskas pagastā

No 16. līdz 24. aprīlim pastaigu taka Mēru muižas parkā. Pie muižas parādes durvīm būs uzdevumu lapas, kuras jāaizpilda pastaigas laikā. Aizpildītās uzdevumu lapas ievietojiet pastkastītē pie Mēru muižas parādes durvīm. Būs pā­rsteigumu balvas.

Gaujienas pagastā

17. aprīlī no plkst. 11 līdz 13 Gaujienā pie tautas nama un muižas parka teritorijā Lieldienu pasākums. Tur Lieldienu zaķis gaidīs ikvienu un aicinās darboties bērnus kopā ar vecākiem. Mazajiem māksliniekiem būs iespēja krāsot neparastās Lieldienu olas. Ar mājās krāsotām īpašajām Lieldienu olām (jāpaņem līdzi) varēs sacensties olu ripināšanā un piedalīties olu kaujās. Prāta veiklības un acu modrības pārbaudei būs dažādi uzdevumi un krustvārdu mīklas. Dodoties pa Mūzikas taku, atpazīt sastaptos putnus. Paredzēts, ka katra ģimene varēs pagatavot būrīti zīlītēm. Iepriekš līdz Lieldienām gan jāpiesaka dalība un jāsamaksā 5,00 eiro. Pagatavotais būrītis paliks katrai ģimenei. Neizpaliks sportiska izkustēšanās un, protams, arī šūpošanās.

Nelielai atpūtai plkst. 13 Gaujienas tautas namā animācijas filmu programma “Zelta Lieldienas” (40 min.).

Grundzāles pagastā

17. aprīlī plkst. 11 Grundzāles brīvdabas estrādē Lielās dienas ieskandēšana:

Grundzāles brīvdabas estrādes ierībināšana kultūras nama deju kolektīva “Rieda” solī; šūpošanās, olu meklēšana, ripināšana, sejiņu apgleznošana bērniem, bet plkst. 13 kultūras nama mazajā zālē patiesi un aizkustinoši dziesmu stāsti Riharda Saules akustiskajā solo koncertā “Nepateiktie vārdi”.

Valgā

Valgas Romas katoļu Svētā Gara baznīcā (Maleva 8) 17. aprīlī plkst. 15 Lieldienu Svētā mise

Dažādas radošās darbnīcas šonedēļ notiek arī citviet bibliotēkās un kultūras iestādēs. Tāpēc “Ziemeļlatvija” aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai arī citos pagastos, kā arī sociālajos tīklos, jo šogad Lieldienu pasākumu klāsts ir patiešām daudzveidīgs, tāpēc atliek vien izvēlēties savām interesēm un iespējām atbilstošāko variantu, kā pavadīt tuvojošās brīvdienas, un cerēsim, ka arī laikapstākļi nevienam neliks vilties.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.