Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Launkalnes iedzīvotāji aktīvi iesaistās diskusijā par pagasta prioritātēm

Publicitātes foto.

Otrdienas, 30. maija, vakarā Launkalnes tautas namā Smiltenes novada pašvaldības vadība un deputāti sanāksmē tikās ar Launkalnes un Brantu pagastu iedzīvotājiem, lai informētu par pašvaldības 2023. gada budžetu, plānotiem darbiem Launkalnes un Brantu pagastos, diskutētu par aktuāliem problēmjautājumiem un uzklausītu iedzīvotāju ierosinājumus pagastu turpmākai attīstībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sanāksmē piedalījās pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, viņa vietniece kultūras un sociālajos jautājumos Astrīda Harju, priekšsēdētāja vietniece sadarbībai ar uzņēmējiem Gita Mūrniece, izpilddirektora vietniece teritorijas pārvaldības un sadarbības jautājumos Evija Zurģe un domes deputāti Inga Ērgle un Jānis Āboliņš.

Iedzīvotāji sanāksmē kā būtiskākos infrastruktūras attīstības risināmos jautājumus norādīja: ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu projektēšanu un izbūvi Ezera ielā, kopumā ciema teritorijā, tai skaitā uz jaunajiem apbūves gabaliem;  satiksmes drošību ciema centrā, rosinot uzstādīt ātruma ierobežojuma zīmi; aktuāla ir A2 autoceļa nobrauktuve uz uzņēmumu Graanul Invest; valsts autoceļa V235 Smiltene – Launkalne-Drusti posma ar grants segumu stāvokli un aizaugušās ceļa malas, kur aicināja noteikt augstāku prioritāti autoceļam, izmērot noslodzi un satiksmes intensitāti,  tādā veidā rosinot VSIA „Latvijas Valsts ceļi” to atjaunot ar dubulto virsmas apstrādi. Iedzīvotāji aicināja vairāk pievērst uzmanību un rīkoties, lai tiktu nojaukti vecie malkas šķūņi uz pašvaldības zemes, kur daļa ir jau sabrukuši, vizuāli nepievilcīgi un bīstami, tāpat aicināja panākt, lai privātie īpašnieki sakārtotu savas neapsaimniekotās un pamestās ēkas. Sanāksmes laikā tika pārrunāts arī par vēja parka attīstības procesu. 

Iedzīvotāji vēlētos, lai uz kultūras pasākumiem vairāk tiek aicināti vietējie mākslinieki, lai ir savlaicīga informācija par norisēm pagastā un novadā, lai pasākumus apmeklētu vairāk paši pagastu iedzīvotāji. Rosināja, lai autotrasē un kartingu trasē organizētu vairāk sacensības amatieriem. Norādīja pārskatīt izvietotās apskates objektu zīmes un noņemt tās, kur darbība ir pārtraukta.  Aktuāls ir arī sabiedriskā transporta jautājums – iedzīvotāji vēlas, lai Drusti-Launkalne-Smiltene reiss būtu patstāvīgs arī vasaras periodā, aicināja uz jauno mācību gadu pārskatīt skolēnu transportu grafiku un  pieturvietas. Iedzīvotāji vēlētos, lai ciema centrā tiktu uzstādīts kāds no pakomātiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji rosināja pašiem būt aktīviem, sanākt kopā un sakopt dabas taku. Jāpiebilst, ka pagastā ir izveidota aktīva iedzīvotāja grupa, kas regulāri sanāk kopā, diskutē par jaunām attīstības idejām. Pašvaldību likums paredz, ka viens no sabiedrības iesaistes veicināšanas pasākumiem ir iedzīvotāju padomju veidošana, jautājot par šo iniciatīvu, Launkalnes iedzīvotāji kopumā atbalsta, atzīstot iedzīvotāju kopsapulci par piemērotāko ievēlēšanas formu.

Paldies iedzīvotājiem par vērtīgu diskusiju un sniegtajiem ierosinājumiem pagasta turpmākai attīstībai. Aicinām iedzīvotājus būt aktīviem, jautājumu risināšanā sazināties ar Brantu un Launkalnes pagastu apvienības pārvaldes vadītāju Lieni Gūtmani, kura palīdzēs un konsultēs par to tālāku virzību. 

Nākamās pašvaldības pārstāvju un iedzīvotāju tikšanās norisināsies – 20. jūnijā Blomes pagastā un 27. jūnijā Smiltenes pagastā.

Informāciju sagatavoja: Marita Mūze,Smiltenes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.