Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā piemin janvāra barikādes

Foto: Ilvars Gradovskis / LV100.lv

Šogad aprit 31 gads kopš janvāra barikādēm. Tas bija laiks, kad visa tauta vienoti cēla un apsargāja barikādes, lai sargātu atjaunoto Latvijas neatkarību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1991.gada janvāra barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un vienotības brīdis, kas apvienoja ne tikai latviešus, bet arī citu Latvijā dzīvojošu tautību pārstāvjus, kas atļāvās bez ieročiem iestāties par Latvijas tiesībām būt neatkarīgai un brīvai valstij. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku centieni pārņemt varu nevainagojās panākumiem. 1991.gada janvāra barikāžu laiks ir Latvijas valstiskumam nozīmīgs laiks un būtiska mūsu valsts vēstures sastāvdaļa.

Par godu šiem notikumiem ceturtdien, 20.janvārī, daudzviet Latvijā notiks atceres pasākumi.

Smiltenes kultūras centrā iespējams izzināt, ieraudzīt un sadzirdēt stāstus un atmiņas par barikāžu laiku, tā logos apskatot foto izstādi “Barikāžu laika dalībnieki”, apskatīt Smiltenes PII “Pīlādzītis” vides objektu “Sveiciens stiprajiem smilteniešiem”, kā arī foajē noskatīties Smiltenes novada muzeja veidotu interviju ciklu – barikāžu dalībnieku un viņu atbalstītāju atmiņu stāstus par neatkarības atjaunošanu pēc Padomju Savienības okupācijas. Foajē iespējams arī noskatīties Smiltenes vidusskolas veidoto “Atmiņu stāstu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes vidusskolas bibliotēkas jaunajās telpās iespējams apskatīt vidusskolēnu darbu izstādi, kurā apkopoti skolēnu tuvinieku barikāžu stāsti un vēlējumi jaunajai paaudzei.

Apē pie Tautas nama visas dienas garumā tiks aizdegti piemiņas ugunskuri, skanēs patriotiska mūzika, no 18:00 līdz 19:00 pie ugunskuriem skanēs patriotiskas dziesmas un stāsti.

Raunā no pulksten 18:00 pie Raunas Brīvības pieminekļa būs iespēja nolikt svecītes, Raunas baznīcas dārzā būs iespēja sildīties pie ugunskura, kavēties barikāžu notikumu atmiņās, sadzirdēt īpašu vēstījumu no tālienes.

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā barikāžu atceres dienā būs iespēja baudīt ugunskurā vārītu tēju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.