Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Laika apstākļi sarūpē pārbaudījumus gājējiem un ielu uzturētājiem

Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: spoki.lv

Šonedēļ pavasarīgie laika apstākļi – lietus, sniegs un atkusnis – Valkas pilsētas ielas, ietves un māju pagalmus pārvērtis par slidotavu ar šķēršļiem – sniega vaļņiem un milzīgām, praktiski neizbrienamām peļķēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Protams, cilvēki rēķinās ar šādiem laika apstākļiem, bet tomēr ikdienas gaitās ir jādodas, turklāt ne visi pārvietojas ar automašīnām. 

Trešdienas pēcpusdienā “Ziemeļlatvija” saņēma telefona zvanu no valcēnieša Aivara Ikšeļa. Viņš vispirms atvainojās par traucējumu un atzinās, ka sirds ir pilna, tāpēc aicina talkā “Ziemeļlatviju”, jo šīm nejēdzībām ir jādara gals.

Aivars stāsta, ka šādos laika apstākļos sētniekiem savi amata pienākumi jāveic ar pilnu jaudu. Viņš novērojis, ka sētnieki uz ielām praktiski nav redzami. Daudzdzīvokļu māju pagalmi starp Tālavas un Ausekļa ielu ir tumši un praktiski neizejami, jo gājējus pārvietoties bez bažām nokrist un salauzt kādu ķermeņa daļu biedē ne tikai nekaisītie celiņi, bet arī visās vietās novietotās automašīnas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs taču maksājam apsaimniekošanas maksu, kurā ietilpt arī maksa par māju pagalmu pienācīgu uzturēšanu. Par ko mēs maksājam? Par to, ka celiņi ir nekaisīti? Aizvadītajā piektdienā pēc teātra izrādes  devos uz mājām Tālavas ielā. Pirms manis redzēju kādu kundzi gados, kura acu priekšā nokrita četrrāpus. Pieskrēju klāt un jautāju, kāpēc viņa šādā laikā iet laukā no mājām. Pensionāre atbildēja, ka viņai pa dienu ir bail, jo visur ir daudz cilvēku, tāpēc uz veikalu dodas tikai vakara stundās. Turklāt kalna galā pie bijušā kinoteātra mašīnas ir novietotas visur, kur vien ir kāda brīva vieta, praktiski gājējiem nav kur iet. Blakus daudzdzīvokļu māja tiek siltināta. Šajā vietā pārvietoties kājām ir gandrīz neiespējami. Šonedēļ devos pa šauro celiņu gar ēku, kur atrodas gaļas veikals un veikals “Oļupe”. Celiņa vidū stāv sētnieka rati ar smiltīm, tām pāri pārlikta slota, bet abas sētnieces mierīgi netālu sēž un pīpē. Viņas redzēja, ka mēs, vairāki cilvēki, stāvējām, jo ratus apiet nebija iespējams lielā sniega vaļņa dēļ. Dusmās paņēmu to slotu un aizlidināju,” atzīstas Aivars.

Novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas labiekārtošanas darbu vadītāja – dārzniece Alita Plūksna atzīst, ka šajās dienās saņem ļoti daudz neapmierinātu iedzīvotāju telefona zvanus ar sūdzībām par ietvju, pagalmu un ielu stāvokli. Viņa aicina cilvēkus būs saprotošiem un iecietīgiem, norādot, ka šādos laika apstākļos, kas mainās pa stundām, ir gandrīz neiespējami uzturēt kārtību. Viņa skaidro, ka naktī tehnika notīra ielas un ietves, nokaisa ar sāli, uzlīst lietus un visu sāli noskalo, bet pēc neilga laika uzsalst un viss atkal pārvērties spogulī.

Kas attiecas uz pārmetumiem sētniekiem, A. Plūksna skaidro, ka daudzi strādā tad, kad valcēnieši vēl nav modušies, lai līdz rīta stundai, kad visi dodas uz darbu, skolu vai bērnudārzu, ielas būtu sakārtotas. Sētniekiem ir jānorok tehnikas sastumtais sniegs pie gājēju pārejām, jākaisa ar kaisāmo materiālu, bet cīņa ar neizbrienamām peļķēm daudzus gadus ir cīņa ar vējdzirnavām, jo daudzviet pilsētā lietus kanalizācija ir sabrukusi.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības centra Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka atgādina, ka katru gadu šādos laika apstākļos, kad ir atkala un lietus mijas ar sniegu un nelielu salu, pieaug traumu skaits. Taču pašlaik mediķiem nav iemesla celt trauksmi, jo izsaukumu nav pārāk daudz. Iespējams, traumas guvušie paši dodas uz uzņemšanas nodaļu vai vēršas pie saviem ģimenes ārstiem. Viņa piekrīt, ka Rīgā, kur dzīvo daudz cilvēku un ir straujāks dzīves ritms, traumas, cilvēkiem krītot, ir pieaugušas. S. Bračka iesaka iedzīvotājiem, īpaši senioriem, izvērtēt, vai šādos laika apstākļos vajadzētu iziet no mājām. Ja tomēr tas ir jādara, tad ne vakara stundās, jo pa dienu vēl var redzēt, kur nav tik slidens un iespējams droši pārvietoties.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.