Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Labu vārdu nekad nav par daudz

Foto: smiltenesnovads.lv

Vecā gada nogalē “Ziemeļlatvija” saņēma tālruņa zvanu no smilteniešu novadnieces, tagad rīdzinieces Gundegas Līces, kura vēlējās mūsu laikrakstā dalīties priekā un pateicībā par viņas mātes seniores Maijas Rudzītes aprūpi Smiltenes novada pašvaldības kapitālsabiedrības “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” sociālās aprūpes un rehabilitācijas nodaļā, tautā dēvētā par pansionātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gundegas mamma ir cienījamā vecumā, 31. decembrī viņai apritēja 88 gadi, bet veselības problēmu  dēļ seniorei ir nepieciešama profesionāla aprūpe, ko strādājošie tuvinieki mājas apstākļos nevar nodrošināt.

Saviļņo klāt pienests pirmais sniegs

Tā nu kopš aizvadītā gada oktobra Maija Rudzīte ir viena no Smiltenes pansionāta klientiem un tādējādi atgriezusies savā bijušajā darbavietā, tikai citā statusā, proti, lielāko daļu no sava darba mūža viņa nostrādāja Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcā par laboranti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan pašas pieredzētais, ievietojot mammu nodaļā, gan mammas stāstītais Gundegu Līci patīkami pārsteidzis un iepriecinājis, tāpēc viņa publiski teic lielu paldies SIA “Smiltenes Sarkanā Krusta slimnīca” valdes loceklim Didzim Lūkinam un sociālās aprūpes un rehabilitācijas nodaļas vadītājai Svetlanai Reiterei, kā arī visiem šīs nodaļas darbiniekiem. Par savu novērtējumu un atzinību  Gundega e-pastā nosūtītajā vēstulē  pavēstījusi arī Smiltenes novada domes priekšsēdētājam Edgaram Avotiņam un visiem Smiltenes novada deputātiem.

“Smiltenes  novada pašvaldība un deputāti var būt lepni ar to, ka viņu novadā ir šādi cilvēki kā   Didzis Lūkins, Svetlana Reitere un nodaļas darbinieki. Cieniet un lepojieties ar viņiem, pasakiet viņiem paldies, jo arī sociālās aprūpes jomā strādājošie šobrīd ir sarežģītā un grūtā situācijā, darāmā šajā jomā netrūkst, un viņiem ir nepieciešams atbalsts. Tieši tāpēc arī vēlējos publiski pateikt labus vārdus, jo šajos laikos pamatā cilvēki par citiem saka sliktu,” “Ziemeļlatvijai” teic Gundega Līce.

No mammas teiktā par viņas aprūpi Smiltenes pansionātā Gundegu ļoti aizkustinājuši divi notikumi, par tiem viņa saviļņota izstāstījusi saviem darba kolēģiem un dalās arī ar “Ziemeļlatvijas” lasītājiem.  Pirmais, – kad šoziem pirmo reizi uzsniga sniegs, kāda no pansionāta darbiniecēm to aiznesusi līdz Maijas kundzes gultai (seniore ir guloša redzes invalīde) un ielikusi viņai  plaukstā pataustīt, paturēt un izjust.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrais, – Gundegas mammai ir alerģija no zemenēm, ja tās ir kāda ēdiena sastāvā, seniore to nedrīkst ēst, ja ēdienkartē ir deserts, kas satur zemenes, tad viņai atnes vietā citu saldēdienu, piemēram, smalkmaizīti ar ķīseli.

Attieksme slēpjas sīkumos

Gundegu aizkustinājis arī tas, ka “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” palīdzēja noorganizēt viņas mammas pārvešanu no Alūksnes slimnīcas uz Smilteni un Maijas kundze istabiņā tikusi ienesta burtiski uz rokām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tieši šādi sīkumi parāda attieksmi. Par mammas aprūpi Smiltenes slimnīcas sociālās aprūpes un rehabilitācijas nodaļā varu un vēlos teikt tikai tos labākos vārdus. Mamma vienmēr stāsta par ēdienu, par to, ka tas ir ļoti garšīgs un ir dažādība, par to, ka nodaļa  sadarbojas ar Smiltenes bērnudārzu, tiek atnestas piparkūkas un notiek koncerti. Epidemioloģiskās drošības pasākumu dēļ tuvinieki nodaļā viesoties nevar, arī es mammu nesatieku, taču jebkurā brīdī varu piezvanīt nodaļas vadītājai un pajautāt, kā mammai klājas. Nodaļas jaunā vadītāja Svetlana šeit strādā tikai dažus mēnešus, bet domāju, ka viņa ir liels ieguvums – iejūtīga un saprotoša darbiniece,” stāsta Gundega Līce.

Gundegu iepriecinājusi arī uz viņas e-pasta vēstuli saņemtā Smiltenes novada pašvaldības vadītāja Edgara Avotiņa atbilde, kurš pateicies par labajiem vārdiem un piekritis, ka Didža Lūkina vadībā “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” un tās sociālās aprūpes nodaļa pilnveido un attīsta šo svarīgo pakalpojumu  iedzīvotājiem un ar tik spējīgu vadītāju ir uz pareizā ceļa.

Paldies vārdi tik smagā darbā uzmundrina

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbs sociālajā aprūpē, it īpaši pansionātos, kur vienkopus aprūpējami daudzi un bieži vien nevarīgi sirmgalvji, ir smags, katrs paldies šajā jomā strādājošajiem ir svarīgs un uzmundrinājumu dodošs. Tam piekrīt arī  SIA “Smiltenes Sarkanā Krusta slimnīca” sociālās aprūpes un rehabilitācijas nodaļas vadītāja Svetlana Reitere (šajā amatā viņa strādā no 2021. gada septembra).

“Esmu pateicīga nodaļas darbiniecēm, jo darbs, ko viņas dara, ir smags gan fiziski, gan emocionāli, gan psiholoģiski. Un milzīgs paldies manā, nodaļas darbinieku un klientu vārdā par daudzajiem pozitīvajiem vārdiem un pateicību, ko vecā gada nogalē saņēmām no klientu piederīgajiem!” teic Svetlana Reitere.

Aizvadītā gada nogalē Smiltenes pansionāta klientus un darbiniekus emocionāli sasildījusi arī līdzcilvēku labestība. Dāvanas un videosveicienu atsūtījusi Smiltenes pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis”  (pansionāta uzticams draugs daudzu gadu garumā), pārsteigumus sarūpējuši  Smiltenes vidusskolas un Smiltenes tehnikuma audzēkņi, labi cilvēki sadāvinājuši kliņģerus un pašu adītas zeķes, bet kāds nezināms labvēlis pat uzsaucis Normunda Jakušonoka koncertu. Neizpalika arī “Eņģeļa Pasta” sarūpētās dāvanas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Ir patīkami dzirdēt, ka dzīves, vides un attiecību kvalitāte aprūpes centrā pamazām uzlabojas. Nojaušu, ka šis rakts ir radies, lai atspēkotu manu un manas ģimenes vēstuli Smiltenes Novada Domei. Diemžēl, mums ir ļoti skudra, sāpīga pieredze, kad vēl pavisam nesenā pagātnē tur uzturējās mūsu vecmāmmiņa Gaida Lāce. Līdz šim atbildi uz šo vēstuli esmu saņēmis tikai no diviem deputātiem, kas dziļi izprot un patiesi solās turēt roku uz pulsa. Paldies par to!

    Būtiskākais tajā visā arī ir sakārtota vide. Konkrētāk tas būtu elementārs kosmētiskais remonts, veselas palīgierīces (piemērām sēdpodi un to rokturi), vesels grīdas segums, drēbju skapis. Ļoti būtiski šādā iestādē ir apmācīti, motivēti cilvēki, kas saņem arī adekvātu atalgojumu. Cilvēcīgi varam ļoti labi saprast, ka patreizējos reālos apstākļos ar zemo atalgojumu augstāko vēlamo pakalpojumu kvalitāti būs grūti pieprasīt un sasniegt.

    Ļoti spilgti šīs nepilnības aprūpes nodaļā izgaismojās sākoties pandēmijai, kad bija ierobežota piekļuve saviem piederīgajiem. Kā savējie tomēr daudz varam līdzēt ar klātbūtni, barošanu u.c. praktiskām lietām, kas paspilgtina cieņpilnu attieksmi un ceļ dzīves kvalitāti visādā ziņā. Tēma ir ļoti plaša, sakāmā un diskutējamā ļoti daudz.

    Ar cieņu,
    Normunds Zariņš, Zviedrijā

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.