Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kustamais īpašums

Lielā pavasara tīrīšana mājās un pagalmos, var teikt, jau noslēgusies, taču mājsaimniecībās joprojām daudzi turpina atbrīvoties no krāmiem, kuri var sniegt arī finansiālu labumu, proti, nododot metāllūžņus. Manā paziņu lokā ir daži, kas, šajā pavasarī atbrīvojoties no veciem lūžņiem, ir krietni uzlabojuši savu finansiālo stāvokli, jo metāllūžņu iepirkuma cenas ir labas. Tas noteikti ir apsveicami, ka arī šādā veidā rūpējamies par to, lai apkārtne kļūst tīrāka un sakoptāka, bet kustamās mantas īpašnieks tiek arī pie naudiņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču ne visi atceras, ka uz metāllūžņu laukumu var nest un vest arī sadzīves tehniku, sākot no elektriskās tējkannas līdz ledusskapim. Protams, šie krāmi ierindosies jau citā maksas kategorijā, bet tas nemazina faktu, ka tos vajadzētu pareizi utilizēt. Nav forši, ka sadzīves tehnika nonāk vienā konteinerā ar sadzīves atkritumiem. Ja par saviem nederīgajiem krājumiem varam saņemt kaut kādu naudiņu, tad kāpēc to nedarīt? Ne velti atkritumu un vides apsaimniekošanas uzņēmumi nepārtraukti atgādina, ka sadzīves atkritumu konteinerā nedrīkst mest nolietotās elektropreces, tai skaitā mobilos telefonus, tosterus, tējkannas vai skaļruņus, un vēl bez tiem virkni lietu no citām kategorijām – medicīnas atkritumi, bīstamie atkritumi un citi. Diemžēl līdz galam tas nestrādā. Ja pa rokai negadās atkritumu šķirošanas iespējas, tad viss tiek samests vienā tvertnē.

Ir lietas un paradumi, ko mēs vēl mācāmies un ko jau labi esam apguvuši. Piemēram, daudzi iedzīvotāji jau ielāgojuši, ka tukšie dzērienu iepakojumi ar depozīta zīmi jānes uz taromātiem. Tā kādā agrā rīta stundā, iepērkoties vietējā veikalā, pie kases pamanīju vīrieti, kurš pārliecinoši stāstīja pārdevējai, ka taromāts ir pilns un neņem vairs pretī tukšās pudeles. Vīrietis izskatījās nepacietīgs, bet pārdevēja turpināja apkalpot klientus. Pie sevis vien nodomāju, kāpēc viņš nevar aiziet uz citu taromātu un nodot pudeles tur, ja tas ir pavisam netālu un prasītu burtiski kādas piecas minūtes laika. Taču tad atcerējos, ka saņemto depozīta kuponu var izmantot tikai kuponā norādītajā tirdzniecības vietā. Tātad vīrietis apzināti nāca uz šo veikalu, lai pēc taras nodošanas tajā arī iepirktos.

Manā mājsaimniecībā pagaidām šāda tara krājas maisos, bet tūdaļ pat jau būs jāmeklē tuvākais taromāts. Tad arī varēs redzēt, cik daudz šajos četros mēnešos kopš depozīta sistēmas ieviešanas ir iztērēts.

Turklāt ir sākusies aktīvā dabā iešanas sezona. Tas nozīmē, ka dabas takās un iecienītajās pastaigu vietās mēs katrs būsim priecīgs savā ceļā NESASTAPT kādu “kustamo īpašumu” – vai tā būtu stikla pudele vai nederīgs kabatas lukturītis.     

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.