Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jaunieši iesaistās brīvprātīgo darbā aprūpes centrā

Foto: aluksniesiem.lv

Sestdien vairāki jaunieši no Trapenes uzsāka brīvprātīgo darbu sociālās aprūpes centrā (SAC) “Trapene”. Iecerēts, ka turpmāk viņi tiksies ar aprūpes centra iemītniekiem katru sestdienu, lai saturīgi pavadītu laiku dažādās kopīgās nodarbēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brīvprātīgo darbam sociālās aprūpes iestādē pieteikušies deviņi jaunieši, seši no viņiem bija ieradušies uz pirmo tikšanās reizi, kurā iepazinās ar aprūpes centra iemītniekiem, pastāstīja par sevi, kā arī ielūkojās istabiņās, kurās mūža nogali pavada vairāki desmiti iedzīvotāju no visas Latvijas.

Viena no jaunietēm uz klavierēm nospēlēja Bēthovena skaņdarbu, kas izskanēja kā sirsnīgs sveiciens visiem klātesošajiem par turpmāko sadarbību. Jaunieši kopā ar aprūpes iestādes iemītniekiem un darbiniekiem vienojās, ka turpmākajās tikšanās reizēs lasīs priekšā laikrakstus, spēlēs galda spēles, darbosies ar rokdarbiem, dosies kopīgās pastaigās.

“Ļoti vēlējāmies aprūpes centra iemītnieku ikdienu padarīt interesantāku, piedzīvojumiem bagātāku un krāšņāku. Biju dzirdējusi, ka Smiltenes novadā aktuāla ir jauniešu brīvprātīgā darba kustība. Sazinājāmies ar Smiltenes novada pašvaldības jaunatnes darbinieci Klintu Bernarti un izteicām savu ierosinājumu, ka labprāt redzētu jauniešus aprūpes iestādē, jo mums bija idejas, kā viņi varētu šeit darboties un būt noderīgi,” stāsta SAC “Trapene” sociālā aprūpētāja Līga Semjonova un uzsver, ka no šādas sadarbības noteikti būs ieguvums abām pusēm. Aprūpes centra iemītnieki ar prieku dalīsies savā dzīves laikā gūtajā pieredzē un neliegs padomu ikdienišķās un ne tik ikdienišķās dzīves situācijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālā aprūpētāja priecājas par jauniešu atsaucību un ieinteresētību. Visi no brīvprātīgajā darbā iesaistītajiem jauniešiem ir Trapenes pagasta bērni, kuru ikdiena aizrit, mācoties dažādās Smiltenes novada izglītības iestādēs, tostarp Apē un Gaujienā. “Patiesībā negaidījām, ka no jauniešiem būs tik liela atsaucība. Izrādās, ka mums Trapenē ir tik fantastiski jaunieši. Sestdien mums bija tāda iepazīšanas reize. Pēc pirmās tikšanās sapratām, ka viņiem ir interese pavadīt kopā laiku ar vecāka gadagājuma cilvēkiem. Esam vienojušies, ar kuriem iemītniekiem viņi pavadīs laiku nākamajā sestdienā un ko darīs. Piemēram, daudziem ir problēmas ar redzi. Jauniešiem būs iespēja palasīt priekšā laikrakstus vai kādu grāmatu, spēlēt galda spēles, radoši darboties ar rokdarbiem vai kas nu kuram ir padomā,” papildina L. Semjonova.

Viena no jaunietēm, kuru uzrunājis brīvprātīgo darbs, ir Katrīna Zariņa. “Kad mani uzrunāja iesaistīties brīvprātīgā darba kustībā, es sapratu, ka tas varētu būt priekš manis, jo citiem palīdzēt ir tas, ko daru ar prieku. Turklāt pamudināja arī tas, ka varēsim savā CV ierakstīt, ka esam aktīvi jaunatnes darbā, guvuši darba pieredzi, šajā gadījumā aprūpes iestādē. Tas nav mazsvarīgi, zinot, ka katra jauna pieredze un zināšanas ir ļoti vajadzīgas, jo īpaši, ja vēl esam skolēni un savu nodarbošanos nākotnē vēl nezinām. Ja Trapenē ir pasākumi, kuros var iesaistīties pilnīgi visi neatkarīgi no vecuma, tad labprāt iesaistos. Piemēram, tās ir apkārtnes sakopšanas talkas,” norāda Katrīna un min, ka aprūpes iestādē viesojusies ne reizi vien. Pirms dažiem gadiem dziedājusi skolas ansamblī un kopā ar tā dalībniekiem devusies uz aprūpes iestādi, kur uzstājušies dažādos pasākumos, iepriecinot seniorus.

Jauniete atklāj, ka turpmāk dosies uz aprūpes iestādi jau zinot, ka kopā ar iemītniekiem spēlēs galda spēles, vadīs gleznošanas stundu, lasīs kopā žurnālus, aprunāsies par dzīvi, bet, iestājoties siltākam laikam, dosies ārā pastaigāties un, ja viss izdosies kā plānots, līdziesaistīsies pavasara uzkopšanas darbos un rosīsies puķu dobēs aprūpes iestādes pagalmā.

Smiltenes novada jauniešiem ir lieliska iespēja veikt brīvprātīgo darbu savā mājvietā, darbojoties pašvaldības iestādēs. Par brīvprātīgā darba stundām jaunieši iegūst pieredzi, kura tiks apkopota, un jauniešiem tiks izsniegts Smiltenes novada pašvaldības apliecinājums – dokuments, kas jaunietim apliecina gūto pieredzi. Ideja ir tāda, – jo vairāk nostrādā, jo labāks apliecinājums. Var iegūt Bronzas, Sudraba un Zelta apliecinājumu. Šo apliecinājumu jaunieši varēs pievienot savā CV un, stājoties darba attiecībās, tas nozīmēs, ka jaunietis vairs nav bez pieredzes,” norāda jaunatnes darbiniece Klinta Bernarte un paskaidro, ka Bronzas apliecinājums tiek izsniegts, sasniedzot 50 nostrādātas darba stundas, Sudraba – 100 un Zelta – 150. Lai iegūtu apliecinājumu, minimāli jānostrādā astoņas darba stundas. Sīkāka informācija par brīvprātīgo darbu jauniešiem pieejama mājaslapā www.izglitiba.smiltenesnovads.lv sadaļā Jaunieši un brīvprātīgais darbs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.