Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jaungada apņemšanās

Veiksmīgi esam iesoļojuši jaunajā, 2024. gadā. Janvāris un jaunais gads allaž saistās ar jaunām iecerēm un apņemšanos. Daļa noteikti rakstīja šī gada vēlmes uz papīra lapas, gadumijā sadedzinot un pelnus izkaisot dzirkstoša vīna glāzē vai rūpīgi noslēpa aprakstīto lapiņu, lai gada beigās to pārlasītu un pārdomātu, ko izdevās īstenot un kas palicis tikai ieceru līmenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Manuprāt, vēlmju rakstīšana ar noteikumu, ka tas jādara tieši gadumijā, ir vairāk tāda kā jauka izklaide, jo pieredze rāda, ka iepriekšējos gados uzrakstītais reti kad piepildās un bieži mēdz izgāzties. Iesākoties jaunajam gadam, kopā ar draudzeni apspriedām šo tematu, arī viņa par iepriekšējos gados rakstīto sapratusi, ka raksta vienu un to pašu gadu no gada, bet vēlmes kā nepiepildās tā nepiepildās, jo vienīgā piepūle, ko viņa iegulda savu vēlmju piepildīšanā ir pierakstīšana uz papīra. Kāds slavens dakteris vienā intervijā par šo tēmu bija teicis, ka jaunā gada apņemšanās darbojas tikai tādā gadījumā, ja pie ieceru īstenošanas strādājam katru dienu. Viņš izteicis tādu domu – tā vietā, lai, piemēram, visu janvāri cītīgi apmeklētu sporta zāli, ievērotu veselīga dzīvesveida paradumus, labāk visu gadu uz darbu iet kājām, katru dienu piedomāt, ko ikdienā liekam uz galda, cik stundu veltām darbam, cik atpūtai un kvalitatīvam miegam.

To visu rezumējot, ir skaidrs, ka vienā dienā rezultāti noteikti nebūs sasniedzami. Tas ir darbs un apņemšanās rīcībai ilgtermiņā. Tieši tāpēc daudzas apņemšanās tā arī paliek pieminētas, pārcilātas radinieku un draugu starpā vien janvārī. Bet kurš ir teicis, ka ceļš uz pozitīvām pārmaiņām nevar sākties tieši tagad un te, neraugoties kalendārā – ir janvāris, marts, jūnijs vai oktobris.

Par saviem mērķiem un vēlmēm atļaušos skaļi neizteikties, lai iecerētais neaiziet greizi. Vienu gan zinu droši, ka šogad došos vismaz vienā ceļojumā ar lidmašīnu, apciemojot radiņus, kuri dzīvo ārzemēs. Gadiem esmu solījusies doties ciemos, bet ideju īstenoju pavisam spontāni – īstajā brīdī un laikā nopērkot biļeti par izdevīgu cenu. Lai gan lidojuma datums ir vēl ļoti tālu, gada otrajā pusē, esmu pārliecināta, ka laiks paskries ātri un nepaspēšu vien attapties, kā pienāks diena, kad būs jādodas uz lidostu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Manā izpratnē, lai jaungada apņemšanās materializētos, ir jābūt konkrētam mērķim un skaidri jāapzinās rezultāts, uz ko ej. Nopērc biļeti un dodies savā sapņu ceļojumā! Vēlies mazāk laika pavadīt sociālajos tīklos, centies maksimāli ierobežot interneta patēriņu vai izdzēs savu profilu un nebūs nemaz kārdinājuma tur uzkavēties. Vēlies vairāk pelnīt, meklē labāk atalgotu darbu un tā tālāk un tā joprojām. Nekāda cita mistiska scenārija nav, lai jaunā gada apņemšanos izdotos īstenot.

Mīļo lasītāj, lai tavas apņemšanās materializējas ne tikai janvārī, bet visa gada garumā!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.