Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jaunajā Lugažu parkā brangās nezāles bojā ainavu (papildināta)

Valcēnieši ir nemierā, ka Lugažu parkā ierīkotajos apstādījumos treknās nezāles pārņem košumaugus un sāk aizsegt brīnišķīgo skatu uz jauno strūklaku. Šis foto uzņēmums tapis šo trešdien. Foto: Inga Karpova

“Eju un skatos, kas tik brangi saaudzis tajās jaunajās Lugažu laukuma puķu dobēs? Pieeju klāt, un, vai manu dieniņ, tās tak nezāles! Drīz tās balandas un usnes pāraugs un aizsegs brīnišķīgo skatu uz jauno strūklaku,” tā “Ziemeļlatvijai” sūkstās kāda valcēniete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patiesības labad jāteic, ka ne tikai šī iedzīvotāja, bet vairāki ceļ trauksmi par aizaugušajiem, šovasar ierīkotajiem apstādījumiem, vainojot slinkumā Valkas novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļu. Turklāt jaunais Lugažu parks, kas gan vēl skaitās nepabeigts un oficiāli arī nenodots, jau kļuvis par iecienītu pulcēšanās un atpūtas vietu ne tikai valcēniešiem, bet arī kaimiņpilsētas Valgas iedzīvotājiem, kā arī tūristiem un viesiem. 

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāju Gintu Stālmeisteru. Viņš skaidro, ka Lugažu parka rekonstruēto daļu pašvaldība vēl nav pieņēmusi un šajā objektā būvnieki no Valmieras – SIA “NB bruģis” – plānotos darbus vēl nav pabeiguši. Vairākiem soliņiem vēl nav uzliktas koka virsmas, nav pabeigta arī lapene, kur varēs patverties no lietus. Šie darbi ir iekavējušies, jo detaļu piegādātājs kavējas ar to piegādi. Līdz ar to šī teritorija vēl skaitās būvobjekts un jaunie apstādījumi jākopj pašiem būvniekiem, kā arī jānopļauj izaugusī zāle jaunierīkotajos zālājos. Arī G. Stālmeisters personīgi vairākkārt esot saņēmis aizrādījumus par garajām nezālēm jaunajos apstādījumos. Par to vairākkārt viņš informējis arī SIA “NB bruģis” pārstāvjus, bet līdz šim saņemti tikai solījumi. G. Stālmeisters stāsta, ka nodaļas strādnieki ir sakopuši jaunos apstādījumus pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa, kas arī būtu jādara būvniekiem. Pēc G. Stālmeistera teiktā, nodaļa to izdarījusi, jo pieminekļa apkārtne ir jākopj, tā izrādot cieņu šim pirmā Latvijas laika valstsvīram. Arī pie pieminekļa jaunizveidotie apstādījumi bija aizauguši.

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar SIA “NB bruģis” pārstāvi Nauri (savu uzvārdu nenosauca – redakcijas piebilde), kurš ar presi runāja nelabprāt, un, nepabeidzot sarunu, diemžēl nolika telefonu. Vien uzsvēra, ka objekts vēl nav pabeigts un tuvākajā laikā nezāles tikšot izravētas un zāle nopļauta.

Pēc redakcijas iesaistes problēma atrisināta un zāle un nezāles nopļautas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.