Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jau varam našķoties ar vietējām zemenēm

Sākusies pašmāju zemeņu sezona, maijā pārdošanā tirdziņos un uz vietas saimniecībās jau pieejamas siltumnīcās audzētās sulīgās, gardās, sarkanās ogas. Uzrunājot zemeņu audzētājus, ir skaidrs, ka pirmās ogas aiziet uz urrā.

Sārtvaidzes zemenes ir saldas, jo saule ar siltumu nav skopojusies. Launkalnes pagasta zemnieku saimniecībā “Mazdāmi” izlolotās zemenes šajā sezonā Smiltenē sāktas tirgot 17. maijā, bet raža ienākusies krietni agrāk – ap 10. maiju.

“Paši gan mielojamies ar pirmajām zemenēm jau labu laiku. Lai būtu ko piedāvāt pircējiem, bija jānogaida, kad nogatavosies vairāk. Pirmie 40 kilogrami zemeņu pie pircējiem Smiltenē nonāca aizvadītās nedēļas trešdienā. Pirmās ogas ir uz izķeršanu. Mums ir savi pastāvīgie klienti, kuri ar nepacietību gaidīja pirmās zemenes. Vairāki no tiem kādu nedēļu iepriekš jau zvanīja un jautāja, kad būs zemenes. Var teikt, ka ap to laiku sākās arī pieteikšanās uz pašām pirmajām ogām. Var just, ka cilvēku pirktspēja ir dažāda. Ne visiem ir interese pirkt uzreiz kilogramu vai vairākus. Katrs var iegādāties tik, cik vēlas, uz izsvēršanu. Cilvēks paņem 300 gramus un ir priecīgs, ka var uz galda likt svaigu vietējo produktu. Ja garšo, tad nāks arī rīt un parīt,” no pieredzes stāsta “Mazdāmu” saimniece Laila Eglīte.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.