Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jāmeklē sava “odziņa”

Kaut laika apstākļi nebūt mūs nelutina, īsā Latvijas vasara ir klāt. Trīs vasaras mēneši ir laiks, kad tiek rīkoti daudz visādu pasākumu. Domāju, ka teju katra pilsēta rīko pilsētas svētkus. Nu vismaz mūsu apkārtnē tā ir. Protams, uz visiem svētkiem nav iespējams un arī nevajag aizdoties, bet savas pilsētas svētkus svinēt vajadzētu gan.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušās nedēļas nogalē svētki bija manai bērnības pilsētai Rūjienai. Rūvenieši svinēja savas pilsētas vārda dienu kopā ar saldējuma svētkiem. Tik amizanti, ka Rūjienai ir vārda diena. Ideja par vārda dienu radusies no kāda bērnudārznieka jautājuma, proti, kad audzinātāja stāstījusi, kad kuram bērniņam ir vārda diena, kāds puisītis jautājis: “Bet kad vārda diena ir Rūjienai?” Audzinātāja nemācējusi atbildēt un devusies pie Līgas Siliņas, varen gudras rūjienietes, kura ir kā staigājoša vēstures enciklopēdija. Arī Līga nav zinājusi, ko teikt, taču izdomājusi, ka jāatrod datums, kad Rūjienas vārds radies. Domāts darīts, aizdevās uz arhīvu, meklēja, pētīja un atrada! Rokā ir – diena, kad Rūjene pārdēvēta par Rūjienu. Tā kaimiņpilsēta tika pie vārda dienas. Svētkos savas pilsētas vārdam par godu tiek ceptas tortes – katram burtam sava. Septiņas kūku meistares katra cep savu burtu. Ar torti tiek cienāti pilsētnieki un viesi. Vai nav forša ideja?! Protams, ir arī tirgus, koncerti, atrakcijas bērniem, bet tas visās pilsētās. Toties vārda diena un tortes – neesmu dzirdējusi. Rūjienieši atraduši savu “odziņu”, un tas nav tikai saldējums, kas, protams, arī ir liels bonuss.

Šonedēļ būs Valkas un Valgas dzimšanas dienas atzīmēšana. Programmā jau izskatās daudz visādu notikumu, cilvēki izvēlēsies to, kas tieši viņam patīk. Pasākums, kuru es gaidu, ir folkbalets “Cik Saules mūsos”. Esmu dzirdējusi atsauksmes, ka izrāde ir ļoti skaista, un kāpēc gan lai tā nebūtu, ja iesaistīti augstas klases profesionāļi. Jācer vien uz labu laiku. Kā laba tradīcija sāk veidoties valcēniešu un valdzēniešu gājiens, arī bērnudārzniekiem. Sirsnīgs pasākums ir Karotīšu svētki iepriekšējā gadā dzimušo sumināšanai, bet tas ir vairāk konkrētiem cilvēkiem.

Neatminos kurš, bet reiz teica, ka katrai pilsētai vajag leģendu, tad caur to var īstenot dažādas idejas. Kas varētu būt Valkas un Valgas dzimšanas dienas “odziņa”? Nevis vienkārši jauki pasākumi, bet kas tāds, kas būtu kā tradīcija, ar ko asociētos šie svētki un mūsu pilsētas. Jāgaida, līdz kādā gudrā galvā dzims kāda gudra ideja un to varēsim nest cauri gadiem, kā, piemēram, strencēnieši savu plostu būšanu ar koka skulptūru darināšanu. Varbūt vajag ideju konkursu?

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.