Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāju balsojums noteiks, kuras idejas  uzvarēs

Foto: freepik.com

Kuras no 12? Smiltenes novadā uz pašvaldības finansējumu pretendē tieši tik daudz ideju, ko vietvarai iesniegušas iedzīvotāju iniciatīvas grupas un biedrības. Uzvarētājus jeb to, kuras ieceres tiks īstenotas dzīvē un nepaliks uz papīra, noteiks iedzīvotāju balsojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldība  šogad aicināja iedzīvotājus līdz 30. jūnijam iesniegt pieteikumus līdzdalības budžeta projektu konkursam ar mērķi uzlabot infrastruktūru un tādējādi radīt   paliekošas, sabiedrībai nozīmīgas vērtības Smiltenes novadā.

Tika saņemtas 13 projekta idejas, nolikumam no tām atbilda 12, kas nodotas balsošanā iedzīvotājiem no 1. līdz 21. augustam, informē  Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Dille.

“Jau pirmajās dienās balsotāju aktivitāte ir liela. Iedzīvotājiem ir arī, ko izvēlēties, – šogad iesniegts vairāk ideju nekā 2022. gadā,” viņa piebilst.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldība īstenos tos projektus, kuri balsojuma rezultātā būs saņēmuši vislielāko balsu skaitu, ievērojot konkursā paredzētā finansējuma apmēru – 28 500  eiro (vienam projektam maksimāli pieejamais finansējums ir 9500 eiro).

Proti, katrs iesniedzējs ir norādījis savas idejas īstenošanas izmaksas un katrai iecerei tās ir atšķirīgas.

Projekta idejas tiks sarindotas iegūto balsu secībā līdz robežai, kad pašvaldības atvēlētais finansējums būs izsmelts,  tālāk zaļā gaisma būs beigusies un pārējās idejas paliks aiz svītras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsot par pieteiktajām idejām var ikviens Smiltenes novadā deklarētais iedzīvotājs, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu. Pašvaldība uzsver, – katrs var balsot tikai vienu reizi, izvēloties vienu sev tīkamāko projekta ideju.

Balsošana notiek elektroniski, šajā interneta vietnē atbilstoši autorizācijas noteikumiem vai arī klātienē vienā no Smiltenes novada Valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem pilsētās vai pagastos (uzrādot personu apliecinošu dokumentu).

Kā savas ieceres pamato to iesniedzēji?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Palsmanes kapsētai vajag ūdeni

Palsmanes pagasts biedrība “Spēk­avots” ir pieteikusi ideju par ūdens apgādes uzlabošanu Palsmanes kapsētā.

Projektā ir paredzēts ierīkot divus ūdens ņemšanas brīvkrānus Palsmanes kapsētā. Akā tiks ievietots sūknis, ierīkots ūdensvads 180 metrus no akas līdz ūdens ņemšanas vietām kapsētas teritorijā un uzstādīti divi pīlāri (brīvkrāni).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Palsmanes kapsētas platība ir septiņi hektāri. Pašlaik kapsētā ir trīs akas. Divās akās sezonā darbojās ūdens sūkņi, bet vienā ūdens tiek pacelts manuāli. Ņemot vērā kapsētas teritorijas platību un esošo aku noslodzi, būtu nepieciešams uzlabot ūdens apgādi un ierīkot papildu ūdens ņemšanas brīvkrānus.

Kopējās izmaksas ir 8967,79 eiro.

Raunā taptu oriģinālas “Vēstules no pagātnes”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība “Hestia Rauna” vēlas Raunas centrā izveidot interaktīvu āra ekspozīciju “Vēstules no pagātnes”. Mērķis ir šādi dokumentēt, atklāt un saglabāt nākamām paaudzēm Raunas pagasta iedzīvotāju stāstus par Raunu un tās vēsturi, vienlaicīgi uzlabojot Raunas centra vizuālo pievilcību un radot jaunu tūrisma apskates objektu.

Ekspozīcija būs interaktīva jeb prasīs apmeklētāja iesaisti, skenējot QR kodu. Tā būs brīvi pieejama bez maksas jebkurā diennakts laikā un laikapstākļos un tiks realizēta oriģinālā un citur neredzētā veidā. Projektu īstenojot, tiks sakārtota siena un radīts gleznojums uz ēkas Rīgas ielā 1 Raunā.

Kopējās izmaksas ir 1550,70 eiro.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trapenes pagastā grib āra trenažierus

Iedzīvotāju grupa, ko pārstāv idejas iesniedzēja Laura Vāciete, piesaka projekta ideju izveidot āra trenažieru laukumu Trapenes pagasta sporta bāzes teritorijā, domājot par Trapenes pagasta iedzīvotāju aktīvāku dzīvesveidu. Teritorijā ir uzstādīti  gaismekļi, kas dos iespēju izmantot āra trenažierus arī diennakts tumšajā periodā. Āra trenažieri būs piemēroti dažādām vecuma grupām, tai skaitā jauniešiem un senioriem. Tie būs daudzveidīgi un nodarbinās atšķirīgas muskuļu grupas. Katru trenažieri varēs vienlaicīgi izmantot divi cilvēki. Šāda āra trenažiera laukuma izveide veicinās arī vietējo iedzīvotāju aktivitātes svaigā gaisā un sakārtotas vides veidošanu Trapenes pagastā.

Kopējās izmaksas ir 8970  eiro.

Gaujienā labiekārtotu atpūtas vietu pie Gaujas

Iedzīvotāju grupa, ko pārstāv idejas iesniedzēja Anete Esmeralda Aizupiete, vēlas labiekārtot atpūtas vietu pie Gaujas upes, ko izmantotu Gaujienas iedzīvotāji, laivotāji, Egļukalna estrādes pasākumu apmeklētāji un Gaujienas viesi. Estrādes teritorija gan vietējiem, gan ciemiņiem ir  iemīļota un bieži apmeklēta vieta. Lai Gaujiena būtu vēl iecienītāks un biežāk izvēlēts galamērķis, projektā ir plānots uzlabot teritoriju starp Egļukalna estrādi un pludmali, papildinot to ar ģērbtuvēm, galdiem ar soliem un jumtu, ar atsevišķiem soliņiem pie pašas Gaujas, kā arī ar malkas glabāšanas novietni un atkritumu groziem. 

Kopējās izmaksas ir 4573,80 eiro.

Drustos taptu “Gundegu paradīze”

Iedzīvotāju grupa, ko pārstāv idejas iesniedzēja Inga Pisukova, iecerējusi izveidot dīķi pašvaldības īpašumā esošajā pārpurvojušā pļavas daļā Drustos, lai  radītu skaisti sakārtotu vidi, kur būtu iespējams tikt pie ūdens, atpūsties un pulcēties. Šobrīd šajā dārziņu rajonā tādas vietas nav. Vieta atrodas Drustu centra teritorijā, bet tomēr ir nost no acīm, kas rada privātuma sajūtu atpūsties gribētājiem. Dīķa izmērs plānots ne lielāks par 0,1 hektāru. Projektā plānots izveidot  arī laipu un divus soliņus. 

Kopējās izmaksas ir 9000 eiro.

Atjaunotu Drustu tautas nama kāpnes

Iedzīvotāju grupa, ko pārstāv idejas iesniedzēja Rudīte Duļķe, vēlas atjaunot bruģēto kāpņu daļu un platformu pie galvenās ieejas Drustu tautas namā un bibliotēkā no ēkas fasādes puses,  uzlabojot piekļuvi ēkai un arī cilvēku drošību, lai viņi nepakluptu. Bruģa deformācijas ietekmē ne reizi vien ir radusies bīstama situācija, it īpaši apledojuma laikā. Ikdienā kāpnes iedzīvotāji regulāri izmanto, apmeklējot Drustu pagasta bibliotēku, iepazīstoties ar pasākumu plānu un afišām, ejot uz pasākumiem. Atjaunojot kāpnes, iedzīvotāji iegūs ne tikai vienu sakoptu un atjaunotu vietu vairāk, bet būs atrisināts arī jautājums par drošību

Kopējās izmaksas ir 8008,43 eiro.

Vēlas lapeni pie Bilskas ezera

Iedzīvotāju grupa, ko pārstāv idejas iesniedzējs Uģis Skujiņš, vēlas lapeni pie Bilskas ezera, jo nepieciešamība pēc tās ir kļuvusi aktuāla ezera pludmales labiekārtošanas rezultātā. Bilskas ezera pludmali apmeklē arvien vairāk cilvēku, tā kļuvusi par iecienītu atpūtas vietu. Izveidotā lapene sniegtu iespējas rīkot nelielas svinības, kā arī to varētu izmantot kāzu vai citām fotosesijām.  Vasaras sezonā pie ezera notiek tradicionālie pasākumi – Līgo svētki un Alejas svētki,  un lapene būtu laba vieta, kur uzstāties mūziķiem. Visu sezonu kā zaļo klasi lapeni varētu izmantot Bilskas pamatskolas pirmsskolas grupas audzēkņi, tāpat arī – aktīvā dzīvesveida piekritēji un visi Smiltenes novada iedzīvotāji. Projekta ietvaros ir paredzēts iegādāties lapeni (5 m x 4 m) ar divām slēgtām sienām.

Kopējās izmaksas ir 6013,70 eiro.

Jeberlejā būtu peldvieta

Blomes pagasta biedrība “GaisMA tunelī” pieteikusi ideju par peldvietas izveidi Jeberlejā.

Projektā ir paredzēts peldvietas daļā tīrīt krastu un gultni, bet peldvietu piepildīt ar smilti. Esošā grants tiks planēta uz vietas. Jeberleja ir Smiltenes novada iedzīvotāju un viesu iecienīta atpūtas vieta. Tur atrodas brīvdabas estrāde, kas uzcelta 20. gadsimta otrajā pusē kā veca rija. Šobrīd  estrāde ir labiekārtota dažādu atpūtas un kultūras pasākumu un svētku uzņemšanai, vasaras sezonā tur tiek rīkotas sporta spēles. Blakus estrādei atrodas neliels ezeriņš Asuāns. Diemžēl, laikam ritot, ezera krasti aizaug ar zālēm, grunts piepildās ar dūņām, liedzot iespēju peldēties. Realizējot projektu, tiks radīta iespēja dažādot atpūtu Jeberlejā.

Kopējās izmaksas ir 1997,83 eiro.

Apē vēlas jaunu elpu estrādei

Apes estrāde – kur satiekas cilvēks, kultūra un laiks! Tā savu ieceri piesaka iedzīvotāju grupa (idejas iesniedzēja – Dina Meistere) un informē, ka mērķtiecīgi ir uzsākta iniciatīva “Estrādei Apē būt!”, ar to saprotot morāli un tehniski vecās estrādes pārtapšanu jaunā, nepārspīlētā, vienkāršā un baudāmā izskatā. Estrādes un tās apkārtne ir vieta ar savu auru – priežu parka ieskauta ar dabīgo reljefu skatītāju sēdvietās, lai katrs varētu justies komfortabli, domājot arī par  cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Projektā ir plānots iegādāties materiālus, lai varētu veikt skatītāju sēdvietu atjaunošanu.

Kopējās izmaksas ir 9480 eiro.                                

Virešos domā par  “Multifitness” staciju un šūpolēm

Iedzīvotāju grupa, ko pārstāv idejas iesniedzēja Alīna Dzenīte, vēlas papildināt rotaļu laukumu Virešos ar  “Multifitness” multifunkcionālo staciju un šūpolēm, lai dažādas paaudzes tur var pavadīt aktīvi brīvo laiku. Šobrīd Virešu rotaļu laukumā atrodas viena rotaļu iekārta. Projektā plānots uzlabot un papildināt Virešu laukumu, lai tur būtu, ko darīt visu paaudžu iedzīvotājiem un Virešu viesiem. Piemēram, multifunkcionālā fitnesa stacija dotu iespēju veikt fiziskos vingrinājumus un treniņus brīvā dabā.

Kopējās izmaksas ir 8808,80 eiro.

Vēlas labiekārtot Līgo kalnu

Biedrība “GaisMA tunelī” piesaka ideju labiekārtot Smiltenes pagasta Līgo kalnu kā kultūrvides un atpūtas vietu novada iedzīvotājiem un viesiem un, īstenojot projektu, izveidot skatu laukumu ar centra daļā iekļautu ugunskura vietu. Līgo kalns ir Smiltenes novada iedzīvotāju un viesu iecienīta atpūtas vieta, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz apkārtni. Katru gadu pašvaldība Līgo kalnā organizē vasaras saulgriežu svētkus.

Kopējās izmaksas ir 8679 eiro.

Sakārtotu Smiltenes Jauno parku

Iedzīvotāju grupa, ko pārstāv idejas iesniedzēja Liene Brolīte, aktualizē ideju par Smiltenes Jaunā parka teritorijas labiekārtošanu. Parks ir publiska dabas un apstādījumu teritorija, kas pieejama ikvienam iedzīvotājam  un kas iekļaujas Vecā parka, Vidusezera un Pils ielas 9  kvartāla attīstības stratēģijas kompleksā. Parka teritorijā esošie celiņi un kāpnes ir ļoti sliktā stāvoklī. Celiņi ir bez seguma, vietām saglabājušās sadrupušas betona flīzes. Īstenojot projektu, ir plānots ierīkot 200 metrus garu un divus metrus platu blietētu šķembu seguma taciņu, kā arī uzstādīt atkritumu urnas.  Teritorija tiktu sākta veidot kā atpūtas vieta, kas iekļauj iespējas gan aktīva dzīvesveida piekritējiem, gan miera un dabas harmonijas baudītājiem, gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem, veidojot drošu vidi ģimenēm ar bērniem un senioriem.

Kopējās izmaksas ir 8019,69 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.