Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji pārsvarā vēlas saņemt atbalstu par malku bez iegādes čeka

Valcēniete Ludmila Gorbunova dzīvokli apkurina ar malku. Arī viņa šo trešdien devās uz Valkas novada Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru, lai pieteiktos valsts piešķirtajam atbalstam par malku bez iegādes čeka. Foto: Inga Karpova

Lai saņemtu valsts atbalstu siltumenerģijas izmaksu segšanai 2022./2023. gada apkures sezonai, Valkas novada pašvaldība no 1. oktobra līdz ceturtdienai, 6. oktobrim, kopumā jau saņēmusi 278 pieteikumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novada Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra (VPVKAC) vadītāja Baiba Vorobjeva informē, ka elektroniski ir saņemti 143 pieteikumi, bet klātienē, ierodoties VPVKAC Valkā, Rīgas ielā 25, 135 pieteikumi. No tiem 43 klātienē iesniegti  Ērģemes pagasta VPVKAC “Čiekuriņi”.

B. Vorobjeva secina, ka no visiem saņemtajiem pieteikumiem iedzīvotāji pārsvarā piesakās saņemt atbalstu par malku bez iegādes čeka. Tas nozīmē, ka šie cilvēki saņems vienreizēju atbalstu 60 eiro apmērā. Ir saņemti trīs pieteikumi par atbalsta saņemšanu mājsaimniecībām, kuras apkurē izmanto kokskaidu granulas. Šie pieteicēji iesnieguši arī attaisnojošos maksājumu dokumentus.

B. Vorobjeva atgādina, ka šim valsts atbalstam var pieteikties arī elektroniski interneta vietnē www.epakalpojumi.lv, izmantojot autorizācijas rīkus – eParaksta viedkarti, ko izsniedzis Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, eID idenfikācijas karti vai piedāvāto internetbanku. Viņa atzīst, ka klātienē pieteikumus pārsvarā iesniedz seniori, kuriem nav pieejas savai internetbankai un nav datorlietošanas prasmes. Turklāt daudziem senioriem nav arī sava bankas konta, bet viņi atbalstu varēs saņemt skaidrā naudā, sākot no 1. novembra. To pēc iesniegtā pieteikuma izskatīšanas skaidrā naudā izmaksās Valkas novada pašvaldības kasē Semināra ielā 29.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

B. Vorobjeva aicina iedzīvotājus, kuriem māja vai dzīvoklis nav īpašumā, ierodoties iesniegt pieteikumu klātienē, līdzi paņemt mājokļa lietošanas tiesības apliecinošus dokumentus. Tas var būt īres līgums, nekustamā īpašuma nodokļa maksātāja rēķins, elektroenerģijas rēķins vai līgums.

“Ja cilvēkam nebūs kāds no šiem apliecinošajiem dokumentiem, pieteikumu nevarēsim aizpildīt. Ir jau bijuši daži gadījumi, kad cilvēkam ir jāiet uz mājām un jāierodas pie mums atkārtoti. Savukārt tiem, kuriem īpašums ir nostiprināts zemesgrāmatā, nav nekādu problēmu, jo mums ir sasaiste ar zemesgrāmatas datu bāzi,” skaidro B. Vorobjeva.

Šo trešdien pieteikumu atbalstam par malkas iegādi bez iegādes čeka klātienē iesniedza pensionāre Ludmila Gorbunova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Darbinieces mani laipni apkalpoja, un jau pāris minūšu laikā viss bija nokārtots. Šajos laikos nevienam nebūs lieki 60 eiro, jo dzīves dārdzība aug ar katru dienu. Es nesūdzos par dzīvi, man pietiek. Taupīgi saimniekojot, dzīvoju labi, tikai lai Latvijā būtu miers, lai nekristu bumbas uz galvas. Par šo iespēju saņemt valsts atbalsu izstāstu visām savām paziņām, kas arī pārsvarā ir cilvēki cienījamos gados,” atklāj L. Gorbunova.

Lai saņemtu valsts atbalstu par malku bez iegādes čeka, iesniegumu par atbalstu mājsaimniecībai jāiesniedz divu mēnešu laikā – no 1. oktobra līdz  30. novembrim. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.