Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Grundzālietes Dairas sniegavīru brigāde saka atvadas ziemai

Daira Antona teic, ka sniegavīru celšana jau vairākus gadus ir kļuvusi par neatņemamu vaļasprieku ziemas laikā, jo ar katru gadu tie izdodas arvien interesantāki. Foto: No personīgā arhīva

Tie, kuri februāra pirmajā pusē pabijuši Grundzālē un devušies garām Līvānu mājām Smilšu ielā, noteikti būs pamanījuši apburošus sniegavīrus košās cepurēs un biezās šallēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šīs nedēļas atkusnis ir darījis savu, cik ilgs būs sniegavīru mūžs, nekad nevar paredzēt. Taču dalīties ar cilvēku radošo izdomu nav par vēlu. Protams, daudzi savos pagalmos ir vēluši un cēluši sniegavīrus, visus jau nepieminēsi, bet, ja iedzīvotāji zvana un saka labus vārdus, novērtē savu kaimiņu paveikto, tad to ir vērts pieminēt.

Par Grundzāles sniegavīriem laikrakstam pastāstīja grundzāliete Dzintra, kura ar sajūsmu stāstīja par to, ka sniegavīri nav atstājuši vienaldzīgus garāmgājējus. Sniegavīru autore – Daira Antona. Kā izrādās, šis nav pirmais gads, kad viņas pagalmā ziemā top šādas dekorācijas. Pie viņas mājām sniegavīri celti arī citus gadus.

Februārī viņa uzvēlusi septiņus sniegavīrus, piecus bariņā dārza teritorijā un vēl divus tuvāk mājai – pagalmā. Tiem blakus bijuši lukturīši un svecītes. Vakaros sniegavīri tikuši arī izgaismoti, radot vēl romantiskāku un sirsnīgāku ziemas ainavas burvību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Dairas Antonas celtie sniegavīri bija izpelnījušies uzmanību kā no vietējiem, tā arīdzan no citiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ šomēnes nācās iegriezties Grundzālē. Foto: Dzintra Bormane

“Katrā gadalaikā var atrast kaut ko, kas rada prieku sev un apkārtējiem. Šis man ir tāds ziemas hobijs. Prieks, ka arī apkārtējiem patīk. Galvenais, ka radīt skaistu, patīkamu vidi sev apkārt, neprasa nekādus finansiālus ieguldījumus. Jāpieliek vien roka un izdoma,” stāsta D. Antona un uzsver, ka pats galvenais, lai varētu uzvelt noturīgas, lielas sniega bumbas, ir bijis trāpīt īsto dienu, kad sniegs turas kopā. “Laika apstākļi ziemā ir visai mainīgi, bija jānoķer īstā diena, kad sniegs ir maksimāli lipīgs. Tas izdevās, jo nākamajā dienā tas nemaz vairs labi nelipa. Tātad vienā dienā tapa sniega bumbas, bet nākamajā jau varēju pievērsties radošajam procesam – sniegavīriņu tēlu uzburšanai. Būtībā trīs dienās visi sniegavīri bija gatavi,” viņa atklāj.

Visa pamatā – spontānas idejas. Sniegavīriem pogas tapušas no plastmasas naglām (tām, ko dārzkopji lieto stiprinājumiem), cepures – no porolona un auduma salikuma, bet deguniem izmantoti korķi, kuri nokrāsoti ar luminiscējošu krāsu. Dažiem sniegavīriem ap kaklu latviskas šalles. “Šīs šalles sniegavīriem pirmoreiz uzliku pirms trim gadiem. Tad nodomāju, ja kāda pazudīs, tad cilvēkam vairāk vajadzējis. Bet nē, par laimi, nekad nekas nav paņemts un pazudis. Tātad pie mums viss ir kārtībā, cilvēki respektē un ciena citu darbu. Vēl mums apkārt mājām ir grāvis, tāpēc izdomājām, ka uztaisīsim arī laipiņu, lai pie sniegavīriem var piekļūt. Palīgā nāca kaimiņi. Sablietējām sniegu, kaimiņš palīdzēja saliet ūdeni, lai pie sniegavīriem varētu aiziet. Daudzi skolas bērni nāca te bildēties. Pat nebiju gaidījusi, ka sniegavīri izpelnīsies tik lielu iedzīvotāju uzmanību. Man prieks, ka citiem arī patika,” papildina grundzāliete.

Vienīgi nedaudz žēl, ka sniegavīri visā krāšņumā šajā sezonā gozējušies vien divas nedēļas. “Ļoti žēl, ka šogad sniegavīriem bija īss mūžs. Mani sniegavīri ātri vien saļima. Kad pirms dažām dienām diviem no tiem novēlās galva, tad sapratu, ka ir laiks nojaukt dekorācijas. Nu jau cepures un šalles sanestas istabā, lai žāvējas. Tāds silts mums šogad februāris, neko darīt. Pērn mani sniegavīri nostāvēja visu mēnesi,” tā D. Antona.

Interesanti, ka interneta dzīlēs atrodams arī sniegavīru horoskops, kas pasaka priekšā, ar kuru draugu vislabāk būtu celt sniegavīru. “Ziemeļlatvija” noskaidroja, ka Daira pēc horoskopa ir Vēzis. Par tiem horoskops vēstī: sniegavīra celšanas problēmai Vēzis pievērsīsies ļoti rūpīgi un nopietni. Vēža sniegavīram jābūt čempionam sniegavīru vidū gan paša sniegavīra, gan burkāna izmēra ziņā. Burkāna izvēlei Vēzis pievērsīsies īpaši uzmanīgi, pat neslinkos un, ja vajadzēs, dosies uz veikalu vai tirgu.

Dairas kaimiņienes Mairas Puzules telefonā ir daudz bilžu ar burvīgajiem sniegavīriņiem, pie tiem pozējusi arī kaimiņienes sunene Džīna. Foto: Maira Puzule

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.