Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dzīvojot viensētā, vēlme pievērsties lauksaimniecībai un turēt kādu dzīvnieciņu rodas dabiski

Sporta treneris Edgars Matuks kļuvis par vistkopi, viņa ražoto produkciju – “Zaļkalnu olas” – vietējie klienti atpazīst un novērtē.

Vienmēr ar interesi un aizrautību uzklausu pieredzes stāstus, kuros cilvēki ar kādu stabilu pamatnodarbošanos kādā brīdī iesoļo pavisam citā lauciņā, pievēršoties pavisam citai nozarei. To var teikt arī par aktīvā dzīvesveida piekritēju Edgaru Matuku, kuru daudzi vairāk pazīst kā Smiltenes Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas treneri, citi – kā džudo treneri Valkā un arīdzan kā Launkalnes sporta dzīves organizatoru. Edgars ar sieviņu Kristīni dzīvo Brantu pagastā, ģimenē aug divas meitas. Nu jau pāris gadus viņš pievērsies vistkopībai, ko šobrīd dēvē par hobijbiznesu. Šajā gadā dibinājis zemnieku saimniecību “Zaļkalni”.

Viensēta “Zaļkalni” atrodas meža ielokā, teju uz Brantu – Laun¬kalnes pagasta robežas. Pirmais, kas parasti sagaida ciemiņus, ir Kaukāza šķirnes aitu suns. Sarunā ar “Ziemeļlatviju” Edgars atklāj, kādēļ nolēmis pievērsties putnkopībai un kādas ieceres vēl plāno attīstīt savā lauku saimniecībā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.