Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dome spriež par unikālu saules pulksteni

Foto: Ivo Leitis

Aizvadītajā piektdienā notikušajā Valkas novada Attīstības lietu komitejas sēdē deputāti diskutēja par iespējamo atrašanās vietu unikālam saules pulkstenim. Tas rāda nevis laiku, bet gan skaita Latvijas valsts gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attīstības lietu komitejas priekšsēdētājs Vilmārs Vesingi norāda, ka pašlaik nav runas par šī saules pulksteņa iegādi, bet notiek konceptuāla diskusija par tā iespējamo atrašanās vietu.

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka pilsētā Rīgas ielas malā netālu no Valkas – Lugažu evaņģēliski luteriskas baznīcas jau ir uzstādīts saules pulkstenis kā piemiņa 2001. gadā notikušajiem traģiskajiem notikumiem, kad no noziedznieka raidītās lodes bojā gāja valsts policists Aigars Kurpnieks.

Šī saules pulksteņa koncepciju deputātiem izklāstīja pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis. Viņš stāsta, ka pašvaldība ir saņēmusi piedāvājumu, jo sākotnējā iecere par šī saules pulksteņa uzstādīšanu Latvijas augstākajā punktā – Gaiziņa virsotnē – neīstenojās, jo mūžībā aizgāja šīs virsotnes īpašniece trimdas latviete. Viņai bija iecere šo savu īpašumu atdāvināt Latvijas valstij.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Zinot to, ka Valka ir Latvijas valsts pamatu likšanas vieta, šī projekta autoriem šķita, ka ir vērts uzrunāt mūs. Valka simboliski un idejiski varētu būt īstā vieta šim saules pulkstenim. Piedevām tas būtu vēl viens tūristu piesaistes objekts. Pateikšu godīgi – es nevaru iedomāties vietu, kur šo pulksteni varētu uzstādīt. Pats pulkstenis ir liels – tā diametrs sasniedz divpadsmit metrus. Arī šis projekts nebūs lēts pasākums. Ja šo ideju atbalstām, tad varam domāt tālāk, kā rīkoties,” spriež V. A. Krauklis.

Pašvaldības vadītājs dzirdējis ierosinājumu šo pulksteni uzstādīt Putras kalnā. Taču nākotnē tas vairāk attīstāms kā vieta skatu tornim, tāpēc šī iecere netika apspriesta. Arī pašā pilsētas centrā vairs neesot vietas tik lielam objektam. Savukārt deputāts Agnis Birkavs ierosināja šo saules pulksteni uzstādīt, ja vien pašvaldība to spēs paveikt, pļavā pie Rūjienas ielas dīķiem. Turklāt šo teritoriju plānots iekļaut topošā mežaparka teritorijā. Šo priekšlikumu atbalstīja vairākums Attīstības lietu komitejas deputātu, norādot, ka  pulksteņa izmaksas varētu mēģināt iekļaut mežaparka izveides finansējuma projektā. Ja tas izdosies, tad pēc gadiem Valkā varētu būt Latvijā tāds vienīgais saules pulkstenis, kas skaitīs Latvijas valsts gadus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.