Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Demolē Niedrāja “pērli”

Ja pie smilteniešiem atbrauc ciemiņi un taujā, ko šajā pusē var apskatīt, tad viena no vietām, ko vietējie izrāda ar lepnumu, ir Niedrāja ezers Smiltenes piepilsētas mežos un ezera krastos ierīkotās skaistās atpūtas vietas. Par tām savos apsaimniekotajos valsts mežos parūpējusies akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diemžēl Niedrāja atpūtas vietas “iecienījuši” arī vandaļi. Demolēšanas gadījumi tur notikuši pat vairākkārt, kārtējo reizi atpūtnieki piefiksējuši šo otrdien, 12. septembrī, no rīta.

Pārņem skumjas un dusmas

Niedrāja ezera tālajā galā apgāzta WC būdiņa un malkas novietne, norauts atkritumu urnas vāks, izrauti norāžu mietiņi, viss sapostīts un izmētāts. Tālāk, auto stāvvietā pirms mazā tiltiņa, no zemes izrauta un uz ceļa nomesta atkritumu urna, urnai nolauzts vāks, bet maiss aizmests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā redzēto apraksta aculieciniece smilteniete Daiga Bukša, kura torīt devās pastaigā gar Niedrāja ezeru.

“Bieži nesūdzos, bet šoreiz mani pārņēma skumjas un dusmas vienlaikus! Visi vēlamies atpūsties un atrasties sakoptā, skaistā vidē, bet kādam tas traucē. Skumji, ka nespējam novērtēt to skaisto, sakopto un visiem pieejamo atpūtas vietu, kas mums dota,” viņa dalījās pārdomās “Facebook” tās pašas dienas rītā.

Komentējot šo ierakstu, skumīgi un dusmīgi bija arī vairāki citi Smiltenes novada iedzīvotāji. Viņi ir sašutuši, ka mūsu sabiedrībā ir tādi cilvēki, kuri nenovērtē citu ieguldīto darbu un laiku, kas veltīts, iekopjot visiem publiski un bez maksas pieejamu skaistu atpūtas vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kamēr vieni komentētāji rosina nekaunīgajiem vandaļiem viņu pieķeršanas gadījumā likt sakopt izdemolēto vietu un piedevām pašiem arī radīt jaunu atpūtas objektu, citi rosina pie Niedrāja vismaz kādā no atpūtas vietām uzstādīt videonovērošanas kameras, lai demolētājus varētu atrast.

Tādi “protesti” skar visus atpūtniekus

Tādu ierosinājumu pēc šonedēļ notikušā vandalisma uzklausījis arī akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” (LVM) Austrum­vidzemes reģiona Silvas iecirkņa mežkopis Normunds Vīksna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš skaidro, ka tas ir uzņēmumā un kopā ar sabiedrību apspriežams jautājums. Ja uzliek videokameras, tad iedzīvotājiem ir jārēķinās, ka kameras darbības teritorijā tiks piefiksēta jebkura kustība.

Demolētāju nedarbus atpūtas vietā pie Niedrāja LVM novērsa jau 12. septembrī, tiklīdz saņēma informāciju no iedzīvotājiem. LVM arī vērsīsies Valsts policijā ar iesniegumu par īpašuma bojāšanu.

“Ir skumīgi par notikušo. Varu tikai aicināt sabiedrību visiem kopā saudzēt LVM izveidoto atpūtas vietu infrastruktūru. Pagājušajā gadā uzlikām jaunu jumtiņu tualetei tieši šajā atpūtas vietā. Daļēji nomainījām jumtu malkas nojumei, jo tās vienā pusē kāds bija noplēsis dēlīšus. Ja kāds demolējot izlādē agresiju, kas viņā sakrājusies un pret kaut ko protestē, tad viņš protestē pret visiem pārējiem šīs vietas apmeklētājiem,” personīgajās pārdomās dalās Normunds Vīksna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LVM atgādina, ka iedzīvotājiem ir tiesības uzturēties un brīvi pārvietoties mežā, taču vienlaikus viņiem ir jābūt atbildīgiem pret dabu un izveidoto infrastruktūru, kā arī jāievēro savstarpējā cieņa, lai netraucētu citus meža apmeklētājus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.