Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dalīsies atmiņās par barikāžu laiku un kopā skatīsies kino

Foto: Ilvars Gradovskis / LV100.lv

Daudzviet Smiltenes novadā šī nedēļa paies barikāžu zīmē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenē

19. janvārī pulksten 18 Smiltenes kultūras centrā norisināsies barikāžu atceres dienai veltīts pasākums. Vakara programmā muzicēs Rihards Saule un būs barikāžu dalībnieku stāsti. Ieeja – bez maksas. Uzreiz pēc vakara pirmās daļas pulksten 19 ikviens tiek aicināts piedalīties labdarības akcijā, kurā tiks gatavotas ierakumu sveces Ukrainas atbalstam. “Pamata materiālus būsim sarūpējuši, taču aicinām apmeklētājus līdzi ņemt: sveces, to atlikumus, parafīnu vai vasku, tukšas, tīras konservu bundžas, gofrētu kartonu (kartona kastes). Karavīri sveces izmanto, lai uzsildītu ūdeni, pagatavotu maltītes un lai sasildītos paši,” sociālajos tīklos informē Smiltenes kultūras centrs.

Savukārt pulksten 20 Smiltenes kultūras centra kinozālē būs režisora Viestura Kairiša filma “Janvāris”. Biļetes Smiltenes kultūras centra kasē un bezrinda.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apē

Apē 1991. gada barikāžu atcerei būs veltīti vairāki pasākumi. Proti, 19. janvārī no pulksten 13 līdz 17 Apes bibliotēkā – ierakuma sveču gatavošana Ukrainas aizstāvjiem. Būs arī video un audioierakstu klausīšanās, kuros izskanēs liecības par tā laika notikumiem. Savukārt pulksten 17 tautas nama lielajā zālē tiks demonstrēta spēlfilmas “Janvāris”. Tā stāsta par laiku, kas smaržoja pēc dūmiem un brīvības. 30 gadus sena vēsture par Latviju uz barikādēm, ko ar sirds trīsām atceras katrs, kam bija lemts to piedzīvot. To, ar ko tas tiešām beigsies, nevarēja paredzēt, varēja tikai cerēt.

Savukārt 20. janvārī pulksten 17 pie Apes apvienības pārvaldes iedzīvotāji tiek aicināti pulcēties pie atceres ugunskura. Pasākumā iecerētas dziesmas, tēja, sarunas. Svinīgs brīdis būs arī laikā, kad izskanēs Apes jaunsargu vienības solījumu došana. Barikāžu notikumi Apē tiek veidoti, sadarbojoties ar Apes tautas namam, bibliotēkai, Alūksnes un Apes novada fondam, Alūksnes muzejam un Apes iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raunā

Piektdien, 20. janvārī, pulksten 18 ikviens ir aicināts uz barikāžu piemiņai veltītu pasākumu, kas norisināsies Raunas kultūras centrā. Programmā izskanēs muzikāls sveiciens no Ilonas un Mareka. Pasākuma apmeklētājiem paredzēta arī kopīga filmas “Janvāris” skatīšanās.

Pēc filmas – vakarēšana, dalīšanās atmiņās par barikāžu laiku. Uz pasākumu īpaši tiek gaidīti barikāžu dalībnieki, viņu ģimenes locekļi un draugi. Ieeja pasākumos – bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.