Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Daļēji īstenots projekts “Sugu dzīvotņu un biotopu apsaimniekošanas pasākumi dabas liegumā “Raunas Staburags””

Foto: Daina Kļaviņa

Smiltenes novada dome informē, ka daļēji  īstenots  projekts Nr. 1-08/ 99/ 2020 “Sugu dzīvotņu un biotopu apsaimniekošanas pasākumi dabas liegumā “Raunas Staburags”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts savu aktualitāti ieguva brīdī, kad tika izstrādāts dabas lieguma ,,Raunas Staburags” dabas aizsardzības plāns laikposmam no 2018.gada līdz 2030.gadam. Tā  nozīmīgumu apliecina arī fakts, ka 2018. gadā par Gada ģeovietu plašas ģeologu un dabas ekspertu aptaujas rezultātā tika izvēlēts Raunas Staburags. Lai uzlabotu dabas liegumā esošo dabas vērtību stāvokli un kvalitāti, nepieciešams realizēt dažādus apsaimniekošanas pasākumus, kas vērsti uz konkrēto biotopu veidu kvalitātes uzlabošanu un dabas lieguma saglabāšanu nākamajām paaudzēm.  Dabas liegumā un tā tuvumā ir izveidota dabas tūrisma un rekreācijas infrastruktūra, kas ir piemērota plašai dabas tūrisma aktivitāšu veikšanai.

 Projekta laikā tika iegādāti un Staburaga teritorijā izvietoti vairāki pamatlīdzekļi:  1 bezvadu apmeklētāju skaitītājs ar piekļuvi internetam; 2 novērošanas kameras; 1 jauns informācijas stends un 1 jauna tualete, t.sk saules kolektors.

Šobrīd daļēji veikts Staburaga teritorijā esošo avotu ūdens plūsmas izmaiņu cēloņu pētījums. Šo pakalpojumu nodrošināja Latvijas Universitāte, problēmas radīja monitoringa urbumu ierīkošana. Lai pētījumu sekmīgi pabeigtu, tiek gatavots lūgums pagarināt projekta īstenošanu līdz 01.06.2022.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmeklētāju automātiskie skaitītāji nodrošina tūrisma statistikas datu uzskaiti, no 26.04.2021. – 01.09.2021. Raunas Staburagu ir apmeklējuši 7452 cilvēki. Lielākais apmeklētāju pieplūdums ir vērojams brīvdienās un svētku dienās.

Informāciju sagatavoja: Daina Kļaviņa, Smiltenes novada pašvaldības speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.