Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Cēsīs norisināsies Cēsu kauju 105. gadadienai veltīta Nacionālo bruņoto spēku militārā parāde

Atzīmējot Cēsu kauju 105. gadadienu, 22. jūnijā Cēsīs norisināsies Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku militārā parāde, kurā piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, Igaunijas prezidents Alars Kariss (Alar Karis), aizsardzības ministrs Andris Sprūds un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku militārā parāde 22. jūnijā Cēsīs sāksies plkst. 11.00 Vienības laukumā. Pēc militārās parādes plkst. 12.00 notiks gājiens no Vienības laukuma uz kaujas rekonstrukciju Pirtsupītes gravā, kur plkst. 12.30 sāksies Cēsu kauju rekonstrukcija.

Cēsu kauju atceres pasākumos piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi, jaunsargi, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri.

Savukārt 21. jūnijā plkst. 10.00 sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju notiks Kara un inovāciju tēmai veltīta zinātniskā konference, pēc kuras plkst. 11.00 norisināsies Latvijas Kara muzeja organizētas nodarbības un aktivitātes bērniem un jauniešiem. Plkst. 21.00 Cēsu pils parka estrādē notiks Cēsu kauju tematikai veltīts koncertuzvedums un svētku balle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1919. gada 22. jūnijā igauņu un latviešu spēki guva izšķirošu uzvaru pār Baltijas landesvēru un Dzelzsdivīziju Cēsīs un tās apkārtnē. Pateicoties Ziemeļlatvijas brigādes un Igaunijas vienību apņēmībai un cīņas sparam, šajās kaujās no iebrucējiem izdevās atbrīvot Cēsis, Siguldu un Inčukalnu, tādējādi izjaucot pretinieka plānus pārņemt varu Latvijā un Igaunijā. 

Uzvara Cēsu kaujās arī vēlāk ļāva Ziemeļlatvijas brigādei ieiet Rīgā un galvaspilsētā atgriezties Kārļa Ulmaņa vadītajai pagaidu valdībai, kā arī īstenot ieceri par vienotas Latvijas armijas izveidi 1919. gada 10. jūlijā.

Informāciju sagatavoja:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.