Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Brīvdienās Valkas pilsētas brīvdabas estrādi pārpludina Pedeles upes ūdeņi

Aizvadītajā svētdienā plūdus Valkas pilsētas brīvdabas estrādē devās lūkot arī laikraksta “Ziemeļlatvija” redaktore Ingūna Johansone. Foto: Ingūna Johansone

Aizvadītajās brīvdienās daudzi valcēnieši devās uz Valkas pilsētas brīvdabas estrādi, kur pavasara palu laikā pārplūdusī Pedele bija appludinājusi estrādes tiltiņu teritoriju. Aculiecinieki sociālajos tīklos par plūdiem estrādē ievietoja fotogrāfijas un savus komentārus ar pieņēmumiem, kas varētu izraisīt šo pavasara stihiju mazajā Pedelē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēdējos gados pavasarī nebija pieredzēti tādi plūdi, kad abi tiltiņi, kuri savieno skatītāju zonu ar estrādi, grimst ūdenī. Tos pārlaipot varētu tikai ar garajiem gumijas zābakiem. Taču vecāka gadagājuma valcēnieši atceras, ka Valkā piedzīvoti vēl lielāki plūdi,” stāsta I. Johansone.

Sazinoties ar novada pašvaldības izpilddirektora vietas izpildītāju Gintu Stālmeisteru, viņš skaidro, ka jau aizvadītajā sestdienā atvēra slūžas, kas atrodas pie tilta pār Pedeli Sēlijas ielā.

“Pirmdien situācija jau bija normalizējusies. Nebija jau nemaz tik traki. Cilvēkiem jāsaprot, ka pašlaik ir pavasara palu laiks, kad upēs un citās ūdenstilpēs ceļas ūdens līmenis. Pirms daudziem gadiem vienu vasaru zem ūdens bija pat estrādes grīda. Tagad jau Pedele plūst zem estrādes tiltiņa,” ar pirmdienas novērojumiem dalās G. Stālmeisters.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novada iedzīvotāji informē par plūdiem arī citviet – Vijas upē pie ceļa Valka–Smiltene, Gaujā pie Zīles, kur aizvadītajā svētdienā ūdens līmenis stundā cēlās par diviem centimetriem. Arī meža ceļš no Zīles līdz Kaičiem Valkas pagastā ir Gaujas ūdeņa izgrauzts.

“Ziemeļlatvija” aicina aculieciniekus iesūtīt plūdu fotouzņēmumus sociālajos tīklos “Ziemeļlatvijas” oficiālajā kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.